Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka vyhralo aj v Prievidzi, rozhodujúci gól padol v samom závere

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.4.2016, 21.35, Ján Král

Futbalisti céčka Spartaka vyhrali desiaty z jedenástich duelov, v Prievidzi zvíťazili 3:2, keď ich rozhodujúci gól dal v samom závere striedajúci Tran Anh.

Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka vyhralo aj v Prievidzi, rozhodujúci gól padol v samom závere

Futbalisti Spartaka C/Šúrovce po víťaznom zápase v Prievidzi. Foto: archív Spartaka C

„Domácich sme zaskočili v prvých minútach vysokým pressingom, z čoho pramenili i prvé dva góly. Prvý dal Juhász, keď dorazil loptu do siete po Herákovej strele a druhý vsietil Pikulík po spätnej Herákovej prihrávke. Domáci sa vrátili do zápasu gólom po našej chybe, keď na strelu k tyči Orichel nedosiahol. Už v prvom polčase sme mali ďalšie šance, ale chýbal nám potrebný pokoj v zakončení. Druhý polčas sa Prievidzi podarilo vyrovnať, keď nedorozumenie v obrane potrestali pekným lobom. Inak sme ich do vážnejšej šance nepustili a naopak my sme mali niekoľko možností na rozhodnutie zápasu. Víťazný gól prišiel v poslednej minúte, keď sa Juhász rútil sám na brankára a namiesto strely prihral pred prázdnu bránku Tran Anhovi, ktorý rozhodol!“ opísal priebeh zápasu tréner Spartaka C Miroslav Hájiček.

„Naše víťazstvo je zaslúžené. Zápas mal dobrú úroveň z oboch strán, keď ani jedno mužstvo nechcelo brániť, ale hralo sa na víťazstvo. Mladé mužstvo Prievidze má potenciál do budúcna a práca trénera Černáka je vidieť na hernom prejave,“ pridal.

Zverenci trénera Miroslava Hájička natiahli svoju sériu bez prehry, na vedúci Šamorín strácajú dva body, ale majú zápas k dobru.

„Po troch týždňoch zápasov na súperových ihriskách nás čaká doma Nemšová, farma AS Trenčín, ktorá hrá podobne ofenzívne ako my, takže očákavame dobrý zápas,“ doplnil Hájiček.