Futbal, 5. liga: Zvončín nestačil na Hlohovec, Drahovce porazili Krakovany

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 1.5.2016, 20.56, prispievatelia

V šlágri súťaže medzi Hlohovcom a Zvončínom sa po výhre 2:0 tešili domáci futbalisti. Strelecky sa presadil kanonier Tomáš Došek a v druhom polčase aj Andrej Adamík.

Tomáš Došek (uprostred vo fialovom) otvoril skóre zápasu Hlohovec - Zvončín už v piatej minúte. Foto: Miroslav Ledecký

Horné Orešany nastrieľali Slovanu zo Šaštína-Strážov poltucet, strelecky sa darilo najmä Dušanovi Blažovi a Martinovi Mekkému, obaja dali dva góly.

Veľké Kostoľany vyhrali v Mokrom Háji 1:0, o jediný gól sa postaral v druhom polčase Marko Virág.

Drahovce porazili Krakovany 4:1, Mário Bihari dal dva, Zajac a Dominik Vančo jeden gól.

Moravský Sv. Ján vyhral v Križovanoch 1:0, doma sa nedarilo ani Trebaticiam, ktoré podľahli novému lídrovi súťaže z Oreského rovnako 0:1.

5. LIGA ZÁPAD – 20. KOLO:

Horné Orešany – Slovan Šaštín-Stráže 6:0 (0:0)

Góly: 47. a 58. Blažo, 53. Galgóci, 54. a 85. M. Mekký, 67. Stacho

H. OREŠANY: Pekarovič – Zajíček, Stacho, Matej Krchnavý, Galgóci, Malý, Zvonár, Horník, Planeta, D. Blažo, Mekký (Magdolen, Marek Krchnavý, A. Mekký)

Mokrý Háj – Veľké Kostoľany 0:1 (0:0)

Gól: 48. Virág

V. KOSTOLANY: Jamrich - Vavrinec, Mačica, Prosnan, Janíček, Grígel, Svítek, Virág, Filin, Kollár, Komadel (Velšic, Lopatka)

Drahovce – Krakovany 4:1 (1:0)

Góly: 32. Zajac, 66. a 90. Bihari, 87. Vančo – 52. Bukovčák

DRAHOVCE: Paulovič - Michálek, Poláčik, Nádaský, Marušic, Horúcka, Gabriš, Sedlák, Vančo, Zajac, Švikruha (Bihari, Šúst, Vančo)

KRAKOVANY: Ondrej Sedlák - Bukovčák, Holán, Ondrejka, Michal Sedlák, Feranec, Jurda, Pavol Sedlák, Kališ, Toplanský, Hazda (Machač, Petrík)

Mário Bihari (v bielo-modrom) poriadne motal obranu Krakovanom, súperovi strelil dva góly. Foto: Miroslav Ledecký

Hlohovec – Zvončín 2:0 (1:0)

Góly: 5. Došek, 56. Adamík

HLOHOVEC: Planický - Pinček, Cabadaj, Svíba, Andrássy, Ivanič, Došek, Planieta, Modrovič, Adamík, Suchánek (Chorvath, Janík, Štipčák)

ZVONČÍN: Smolek - Rudolf Klenkovič ml., Poláček, Matúš Klenkovič, Jankovič, Sládeček, Zelenský, Dolinaj, Brečka, Drozda, Ekhardt (Backa, Kopčan, Babirát)

Križovany – Moravský Sv. Ján 0:1 (0:1)

Gól: 18. Bolf

KRIŽOVANY: Drinka - Antal, Záhumenský, Horský, Ľubomír Táčovský, Málik, Baláž, Blaho, Michal Táčovský, Červenka, Šuran (Krivosudský)

Trebatice – Oreské 0:1 (0:0)

Gól: 64. Jarábek

TREBATICE: Veselý - Machač, Bíro, Směřička, Kuťka, Chebeň, Zelenay, Stredák, Hrnčiar, Pekarovič, Kirka (Škamla, Prištic)