Spartak zaskočil majstra, v Trenčíne získal tri body

ŠPORT - Futbal - Spartak | 2.5.2016, 21.36, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka sa postarali o prekvapenie fortungaligového kola. V pondelkovej dohrávke v Trenčíne vyhrali 3:1 a úradujúcemu majstrovi poriadne skomplikoval cestu za obhajobou titulu.

Spartak zaskočil majstra, v Trenčíne získal tri body

David Depetris sa proti svojmu bývalému klubu opäť presadil aj strelecky. Foto: Lukáš Grinaj

Andelov poslal do vedenia v 24. minúte po rohovom kope Godál, keď na prvej tyči usmernil za Šemrincov chrbát prudkú prihrávku Greššáka z ľavej strany.

Krátko pred prestávkou zvýšil ďalší bývalý hráč Trenčína Depetris už na rozdiel dvoch gólov, keď sa po prihrávke Mikoviča natlačil pred domáceho obrancu a gólmanovi súpera zblízka nasadil jasle.

Trenčania korigovali v 53. minúte Rabiu, ktorý pohotovo zasunul do siete prízemný center z ľavej strany.

Výsledku však dal konečnú podobu v 65. minúte Schranz, ktorý po brejku obišiel gólmana Šemrinca, ktorý vybehol až za šestnástku a pohotovo poslal loptu do siete.

Trenčania si v zápase vypracovali viacero dobrých šancí, azda najväčšie spálili Maierhofer ešte v prvom polčase a Van Kessel v druhom, keď mu nájazd zlikvidoval Jakubech.

Andeli si víťazstvom výrazne pomohli v boji o Európsku ligu, aktuálne im patrí štvrtá priečka tabuľky a v záverečných troch kolách ich čakajú súperi zo spodných priečok tabuľky – Michalovce, Podbrezová a Zlaté Moravce.