Družstvá Modranky a trnavskej Lokomotívy bodovali v dorasteneckej lige

ŠPORT - Ostatné športy | 10.5.2016, 08.30, prispievatelia

V Banskej Bystrici sa uskutočnilo počas víkendu celoslovenské finále „dorasteneckej ligy“ (DL) – súťaž štvorčlenných družstiev s povinnou dievčenskou šachovnicou.

Družstvá Modranky a trnavskej Lokomotívy bodovali v dorasteneckej lige

Úspešní šachisti.

Súťaž pozostáva zo štyroch etáp. Najprv sa hrajú krajské kolá, z ktorých prvé tri družstvá postupujú do medzikrajského kola (súťaž pre 2 kraje, u nás TT + BA). Z medzikraja postupujú najlepšie tri družstvá do semifinále.

Má dve skupiny západ (Bratislava + Trnava + Nitra + Trenčín) a východ (Žilina + Banská Bystrica + Košice + Prešov). Prvé tri družstvá z každej semifinálovej skupiny postupujú do finále DL.

Prvýkrát sa do finále DL prebojovali obidve trnavské družstvá – ŠK Komplet Modranka aj Lokomotíva Trnava. Reprezentovali veľmi dobre, obidve sa vrátili s medailami.

Výborne zahrali najmä mladí šachisti z Modranky, ktorí stratili jediné body remízou s víťazom súťaže Junior CVČ Banská Bystrica. Zásluhou slabšieho skóre obsadili v tabuľke druhé miesto.

Lokomotíva Trnava síce prehrala s obidvoma prvými družstvami, ale bezpečne obsadila tretie miesto.

7

Družstvo Modranky hralo v zostave: Rastislav Kavoň 4 b./z 5 partií, Lukáš Bango 3,5 b./z 5, Dominik Bango 3,5 b./z 5 a Andrea Slabá 1,5 b./z 5. Výborne zahral na 1.šachovnici R. Kavoň, dobre mu sekundovali obaja bratia Bangovci.

Bronzové medaily pre Lokomotívu Trnava vybojovali Samir Sahidi 3,5 b./z 5 partií, Peter Puškár 4,5 b./z 5, David Puškár 0,5 b./z 3, Andrej Horník 0,5 b./z 2 a Veronika Ganzová 1 b./z 5.

Najlepší bodový výsledok zo všetkých účastníkov dosiahol P. Puškár, veľmi dobre hral na 1.šachovnici S. Sahidi. Lokomotíva však tento raz úplne zlyhala na spodných šachovniciach.

Na fotografii zľava: Ing. Z. Gregor - riaditeľ turnaja,  J. Slabý - vedúci družstva, R. Kavoň, D. Bango, L. Bango, A. Slabá.

Zľavva P. Puškár, V. Hagara - vedúci družstva, V. Ganzová, S. Sahidi, D. Puškár, A. Horník.

text a foto: Vladimír Hagara