FUTBALOVÁ GLOSA: Družstevníci pritlačili zostupový dekel

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 23.5.2016, 20.30, Ján Král

Futbal na nižších úrovniach treba brať niekedy s nadhľadom. O to sa snaží vo svojich glosách aj futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár.

Z tejto šance Hornej Krupej nebol gól ani penalta. Foto: Ján Král

Tentoraz písal "Vozo" odľahčene o zápase Horná Krupá - Hrnčiarovce 3:0 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

papierovo jasne vyzerajúci zápas posledných Hrnčiaroviec na horúcej pôde lídra z Hornej Krupej však tentoraz nevyznel tak jasne v prospech domácich. Opäť trochu oklieštená zostava hostí sa zamerala na pozornú defenzívu a prehustený stred poľa.

Tým pádom sa vedúci družstevníci do šancí dostávali len sporadicky, aj to s prispením hosťujúcej obrany. O čo bol futbal chudobnejší na šance, o to viac bolo vidieť ako si Vozo vzadu uši okopával.

Nebol to jeho deň.

Medzišestnástkový futbal pokračoval do konca polčasu.

Plichta.

Pár nespokojných divákov vyrukovalo dokonca s teóriou o predanom zápase. Inu bol to zápas o prvom góle.

V druhom dejstve domáci družstevníci viac otvorili hru a začali sa tlačiť pred hrnčiarovskú šestnástku, čo ale práve na opačnej strane využívali rýchli krídelníci Majcon s Quetom, po ich individuálnych prienikoch však dobré centre nenašli adresáta.

V 65. minúte obrana hostí neodvrátila útok domácich, zaklincoval to Vozo, od ktorého sa lopta odrazila k domácemu útočníkovi, no a ten si ochotnícky nabehol na Vozovu hokejku. Penalta.

Boris Mikláš však šupovicou takmer vytrhol ľavú tyč brány od základov.

Keď už to vyzeralo na bod, prišiel úder z čistého neba. Spoza šestnástky zbadal v 70. minúte odkrytý kút brány Holič a nachytal Kuzmiča na holičkách.

1:0.

Opäť záver zápasu, kedy úzky káder nedovolil ani prestriedať, nakoľko na ihrisku už boli všetci žolíci a na lavičke iba rekonvalescenti. Aj preto lebo adolescenti nemajú čas.

Zbabranú penaltu si v 76. minúte bohato vynahradil Boris Mikláš, kedy po priamom kope takmer z polovice hrišča nachytal s pomocou vetrov Kuzmiča aj druhýkrát.

76. minúta, 2:0.

Vzhľadom k priebehu zápasu trochu kruté, zmierniť výsledok sa ešte pokúšali Jeďo, Kuro aj Rado Van na našu smolu však nemierili presne.

Zahrmelo preto opäť na opačnej strane, k lopte sa na rohu šestnástky dostal Kobetič a placírkou k vinglu nedal Kuzmičovi šancu.

84. minúta a 3:0.

Domáci legionári teda potvrdili víťazstvo v súťaži a nad nami zostal stále vidieť zostupový dekel. Ale to neznáte hadimršku.

Zostávajú tri zápasy a to budeme aj trávu žrať, že ked už sme to takto vytiahli tohom bohdá nebude, že by sme sa mali porúčať. Ej bisťu, takú teda nehrali.