Futbal, 3. liga: Céčko Spartaka podľahlo Komárnu

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 29.5.2016, 09.15, Ján Král

Futbalisti C-mužstva Spartaka podľahli v 31. kole tretej ligy Komárnu 1:3. Na prvý gól Faragá dokázal odpovedať Hlavna, po zmene strán ale hostia pridali ďalšie dva góly a vyhrali.

Gól Spartaka C strelil Tomáš Hlavna. Foto: Ján Král

Mužstvu zo Šúroviec chýbali štyria hráči zo základnej zostavy. Pre zranenie absentovali brankár Orichel a skúsený Juhász, trest za červené karty si odpykávali krajní obrancovi Krajčovič a Kovársky. Skúsené Komárno to dokázalo využiť.

„Súper má obrovskú kvalitu a dominoval takmer celý zápas okrem úvodu druhého polčasu. Zaslúžene sa ujal vedenia v 28. minúte. My sme sa otriasli a po faule v šestnástke nás z penalty vrátil do hry vyrovnávajúcim gólom Tomáš Hlavna. Druhé dejstvo sme začali dobre, ale z brejku nás potrestal svojím druhým gólom Faragó. Potom sme ešte inkasovali z penalty. Komárno využilo svoje skúsenosti, my sme si bodovať nezaslúžili,“ povedal tréner Spartaka C Miroslav Hájiček.

Vedúci celok súťaže zo Šamorína vyhral na pôde béčka Dunajskej Stredy 2:1 a na čele tabuľky má pred Šúrovčanmi osembodový náskok. V záverečných troch kolách mu stačí jednu víťazstvo na potvrdenie postupu do druhej ligy.