Futbal, 5. liga: Zvončín zaváhal, postup si vybojoval Hlohovec

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 12.6.2016, 20.59, Ján Král

Do štvrtej ligy postupuje Hlohovec! Futbalisti Slovana zdolali v záverečnom 26. kole piatej ligy západ doma Drahovce presvedčivo 4:0 a keďže Zvončín doma iba remizoval s Veľkými Kostoľanmi, mohli v meste ruží vypuknúť oslavy. Pri rovnosti bodov totiž rozhodli v konečnom poradí o umiestnení lepšie vzájomné zápasy.

Hlohovčan Ivan Chalány preniká cez Drahovčana Mária Biháriho. Foto: Miroslav Ledecký

Vo Zvončíne sa zišla solídna divácka kulisa. Domáci však už v úvode inkasovali gól po strele Filina spoza šestnástky. Kollár potom zvýšil už na rozdiel dvoch gólov a do prestávky mohlo byť vedenie Veľkých Kostolian i vyššie, no hostia neskórovali a pred prestávkou mohol korigovať z penalty Dolinaj. Lenže z bieleho bodu trafil iba do žrde.

Po zmene strán Sládeček a Dolinaj rýchlo vyrovnali, potom si však dal Zvončín babrácky vlastný gól, keď malá domov Drozdu prešla brankárovi Smolekovi cez nohu.

V 77. minúte ešte z penalty vyrovnal Poláček. V závere už gól nepadol, dať ho mohli oba mančafty. Zvončínu utiekol postup, pretože hráčom v záverečnom dueli chýbala väčšia túžba po víťazstve.

---

Trpkou prehrou 1:7 na domácej pôde sa rozlúčili so sezónou futbalisti Križovian. Futbalovú lekciu im dalo Oreské.

---

Rovnakú facku dostali aj Krakovany v Moravskom Svätom Jáne. Rozhodnuté bolo už v 8. minúte, keď domáci viedli trojgólovým rozdielom. Krakovany v podstate porazil Bolf, ktorý strelil šesť gólov.

---

Trebatice v poslednom zápase remizovali s Hornými Orešanmi, domáci trikrát viedli, hostia však vždy vyrovnali.

5. LIGA ZÁPAD – 26. KOLO:

Hlohovec – Drahovce 4:0 (1:0)

Góly: 3. Andrássy, 51. a 59. Adamík, 74. Ivanič

HLOHOVEC: Planický – Pinček, Cabadaj, Svíba, Andrássy, Chalány, Ivanič, Došek, Štipčák, Adamík, Suchánek (Planieta, Modrovič, Vavruš)

DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Poláčik, Šúst, Horúcka, Zajac, Vančo, Marušic, Bihari, Švikruha, Sedlák (Potrok, Poláčik)

Zvončín – Veľké Kostoľany 3:3 (0:2)

Góly: 49. Sládeček, 54. Dolinaj, 77. Poláček (pen) – 2. Filin, 23. Kollár, 65. vlastný

ZVONČÍN: Smolek – Zelenský, Vandák, Drozda, Backa, Krajčovič, Poláček, Sládeček, M. Klenkovič, Dolinaj, Babirát (Jankovič, Ladvenica)

VEĽ. KOSTOĽANY: Jamrich – O. Strečanský, Mačica, Janíček, D. Vavrinec, Grígel, Velšic, Virág, Filin, Svitek, Š. Kollár (Prosnan, Lopatka)

Obranca Zvončína Miroslav Drozda (v bielom vo výskoku) hlavičkuje cez stredopoliara Veľkých Kosotolian Silvestra Grígela. Gól z tejto šance nepadol. Foto: Ján Král

Križovany nad Dudváhom – Oreské 1:7 (1:3)

Góly: 34. Ľ. Táčovský – 12., 18. a 58. Guoth, 20. a 63. Pavlačka, 62. a 65. Černek

KRIŽOVANY: Drinka – Záhumenský, Šúry, Vrábel, Horský, T. Táčovský, Ľ. Táčovský, Demovič, Štefák, Šuran, Hermanský (Blaho)

Trebatice – Horné Orešany 3:3 (2:1)

Góly: 1. Macháč, 45. Pekarovič, 63. Zelenay – 3. M. Mekký, 46. a 73. Duš. Blažo

TREBATICE: Veselý – Bíro, Chebeň, Líška, Směřička, Zelenay, Hrnčiar, Pekarovič, Machač, Škamla, Prištic (Chochula, Stredák, Pažík)

HOR. OREŠANY: Ostrihoň – Galgóci, Matej Krchnavý, Malý, Magdolen, Planeta, M. Mekký, A. Mekký, Zvonár, Duš. Blažo, Krupanský (Horník)

Spartak Šaštín-Stráže – Slovan Šaštín-Stráže 4:1 (3:1)

Góly: 21. a 26. Brunner, 32. Šúrek, 88. Polák – 36. Šedivý

Gbely – Mokrý Háj 1:3 (1:0)