ŠPORT - Futbal - Spartak | 18.6.2016, 08.26, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali v prvom prípravnom stretnutí letnej prestávky s účastníkom poľskej Ekstraklasy Termalicou Niecieczou 0:3. Duel sa hral v Liptovskom Mikuláši, andeli duel odohrali v rámci kondičného sústredenia neďaleko Terchovej.

Novic v trnavskom drese Peter Čögley (v bielom) nastúpil na druhý polčas a hneď si na ruku natiahol kapitánsku pásku. Foto: Lukáš Grinaj

Prvý gól padol už v 13. minúte, keď sa center z ľavej strany dostal po medzizastávke až ku Gubovi a nová posila Poliakov z Trenčína otvorila skóre.

Druhý gól pridal po necelej polhodine hry ďalší slovenský futbalista Štefánik, ktorý po vniknutí do trnavského pokutového územia prestrelil Strapáka.

Tretí úder zasadili Poliaci Trnave krátko po prestávke, keď Jakubech ešte prvú šancu súpera zmaril, na dorážku Gutkovsisa však už nemal nárok.

„Napriek tomu, že sme prvý polčas prehrali 0:2, boli sme Termalice viac ako vyrovnaným súperom. Spravili sme tri chyby, za ktoré sme pykali. Herne sme dominovali, no z našich šancí sme nevyužili ani jednu. V druhom dejstve nie je čo hodnotiť. Som rád, že sme odohrali taký prvý polčas. Rovnaké zápasy nás čakajú v lige, kde súper bude vychádzať z dobrej obrany a pôjde do rýchlych protiútokov. Otvorilo nám to oči,“ zhodnotil zápas pre oficiálnu klubovú stránku Spartaka tréner červeno-čiernych Miroslav Karhan.

Prípravný zápas:

Spartak Trnava – Termalica Nieciecza 0:3 (0:2)

Góly: 13. Guba, 28. Štefánik, 47. Gutkovskis

ŽK: Horník, Halilovič – Koval

SPARTAK (1. polčas): Strapák – Kadlec, Greššák, Hladík, Čonka – Deket, Bello – Schranz, Košťál, Mikovič – Tambe

SPARTAK (2. polčas): Jakubech – Čögley, Greššák, Oravec, Horník – Deket, Guilavogui – Jirka, Halilovič, Paukner – Yao

TERMALICA (1. polčas): Trela – Fryc, Staňo, Szparek, Wróbel – Babiarz, Kupczak – Guba, Štefánik, Juhar – Bratanovič

TERMALICA (2. polčas): Pilarz – Pleva, Staňo, Putivtsev, Ziajka – Jovanovič, Mišak – Gutkovskis, Koval, Smuczyňski – Nikolič