Futbalová glosa: Vieme, prečo spartakovec Yao pôsobí na tréningoch ospalo

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 1.7.2016, 08.00, prispievatelia

Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. Vo štvrtok sa zúčastnil premiérovo ako akreditovaný novinár na zápase Európskej ligy medzi Spartakom Trnava a Hibernians FC (3:0). Ako to dopadlo? Čitajte ďalej...

Stredopoliar Spartaka Privat Yao. Foto: Lukáš Grinaj

Milí priatelia,

premiéra niektorých nováčikov vo štvrtok vyšla nad očakávanie. Napríklad ja prvýkrát ako anekdotový novinár som tiež hanbu nespravil. Nikde som nezaspal, nič neprevrátil, všade som bol načas a na cezpolčasových párkoch som predskočil troch skúsených matadorov.

Ale k futbalu.

Prvé dve minúty sme hosťom loptu ani neukázali, nieto ešte požičali. Potom výkop od ich brány a zopakovali sme to do 5. minúty. Potom si na chvíľu ťukli, ale len na chvíľu lebo Miki zabojoval prihral na ľavú lajnu Čonkovi, ktorý čechraným míčom našiel Tambeho dredy - 7. minúta, 1:0.

Potom vypadol obraz. Teda nevypadol, ale my z tempa.

Množstvo nepresností v strede, aj keď sme herne dominovali viedlo k tomu, že sme súpera dokázali zaskočiť už len jednou šancou, keď Miki z ľava pretiahol stred, a do behu prihral nabehnutému Schranzovi, ktorý miesto strely volil prihrávku.

Hibs sa pokúšali hrať typicke ostrovne, nakopávanými loptami za našu obranu, dve z nich mu takmer vyšli, v 22. minúte to dal hosťujúci Varea na "Jeďa" a teda trafil svetelnú, v 38. minúte tiesnený Dias mieril vedľa.

V štyridsiatke Halilovič zahral z pravej strany roh, našiel na ľavej strane strane vo vysokej tráve číhajúceho Mikiho a ten ľavačkou z hranice šestnástky prepáli do opačného rohu brány všetko, čo mu stálo v ceste - 2:0.

Pred koncom polčasu sa nešťastne zranil Deket, ktorého po zmene strán nahradil ďalší nováčik Paukner.

Cez polčas som mal uši nastražené ako natupírovaný doberman a počúvam, že Vlasko hrá zalúbený. WTF? Potom sa to vysvetlilo a zistilo sa, že nastúpil za Lubin.

Po zmene to opäť skúšal s dredami Tambe, potom si vlasy od morskej soli otriasol Varea, keď v čistej šanci mieril hlavou vedľa.

Naši potom ešte v dovolenkovom tempe držali zápas vo svojich rukách. Nastúpil ďalší nováčik Yao. Hlasy z kuchyne Spartaka hovorili, že niekedy pôsobí na tréningoch ospalo. Bárs by aj nie, keď má dole na zvončeku, že Privat. Som zvedavý, ako by sa každý iný vyspal...

Ale to len tak okraj, futbal pokračoval, z dobrej pozície z priameho kopu mieril Čonka nad, v 83. minúte však po peknej kombinácii do otvorenej obrany uzavrel na dvakrát opäť Tambe - 3:0.

Do budúceho týždňa si vezieme pohodlný náskok, akurát som sa ešte pred odchodom zabudol Janka spýtať, že či si mám na tú Maltu zobrať aj plavky?