Spartak postúpil cez arménsky Shirak, čaká ho dvojzápas s Austriou Viedeň

ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.7.2016, 22.18, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zvládli odvetu so Shirak Gyumri. Arménskeho súpera doma zdolali 2:0 a postupujú do tretieho predkola Európskej ligy, kde sa stretnú s Austriou Viedeň.

Spartak postúpil cez arménsky Shirak, čaká ho dvojzápas s Austriou Viedeň

Emir Halilovič v náprahu, gól sa mu dať nepodarilo, na jeden ale prihral. Foto: Tomáš Ormandy

Andeli začali zápas svižne, s dobrým pohybom sa snažili o kombinačný futbal. Dobrej medzihre však chýbala kvalitná finálna prihrávka, väčšina akcií sa tak končila pri pokutovom území. S postupujúcim časom sa na kopačky Trnavy vkrádalo čoraz viac nepresností a v závere polčasu sa ozval z hľadiska aj piskot.

Diváci videli v prvom polčase dve šance Spartaka. V úvodných minútach nedosiahol Schranz na zadnej žrdi na odrazenú loptu, potom v 23. minúte Schranz prestrčil v šestnástke na Haliloviča, no ten zblízka napálil len do bočnej siete.

Hostia ožili v závere prvého dejstva, s Hovsepyanovým technickým pokusom nemal Jakubech problémy a strela Diarrassoubu letela do bočnej siete.

Prvú veľkú príležitosť po zmene strán mal po brejku andelov Schranz, po Mikovičovej prihrávke netrafil bránku, všetko si však vynahradil ešte v 57. minúte. Halilovičov pas najprv poslal hlavou do žrde, aby vzápätí pohotovou dorážkou otvoril skóre.

Andeli razom dostali krídla, v 61. minúte zvýšil na rozdiel dvoch gólov po Schranzovej prihrávke Tambe, keď si v šestnástke zasekol obrancu a umiestnil loptu po zemi k tyčke – 2:0.

Halilovičovi prekazil v 73. minúte možnosť zapísať sa do gólových štatistík výborným zákrokom brankár Aivazov, po následnom rohu Greššák v páde neusmernil loptu správne.

Skóre sa nemenilo ani po aktivite Mikoviča a jeho strele do bočnej siete, či neskôr po dôraznom prieniku Jirku. Striedajúci mladík si pripísal aj nepresný strelecký pokus v nadstavenom čase.

V treťom predkole čaká na zverencov Miroslava Karhana zdatný protivník, v dvojzápase sa stretnú s rakúskou Austriou Viedeň, ktorá po domácom víťazstve 1:0 vyhrala aj v odvete na pôde albánskeho Kukësi 4:1.

Prvý duel odohrajú červeno-čierni už najbližší štvrtok 28. júla na ihrisku súpera, odveta bude o týždeň na to v Trnave.

Spartak Trnava zostáva jediným zástupcom Slovenska v Európskej lige. Myjava neprešla cez prvé predkolo a Slovan vypadol v druhom s lotyšskou Jelgavou, keď doma remizoval 0:0 a vonku prehral 0:3.

Európska liga – odveta 2. predkola:

Spartak Trnava – Shirak Gyumri 2:0 (0:0)

Góly: 57. Schranz, 61. Tambe

ŽK: Kouakou, Darbinyan, Diarrassouba (všetci Shirak)

Rozhodovali: Hunter – Bell, Robinson (všetci NIR)

Diváci: 6129

SPARTAK: Jakubech – Kadlec, Greššák, Godál, Horník – Bello, Sloboda – Schranz (87. Košťál), Halilovič (80. Paukner), Mikovič – Tambe (76. Jirka). Tréner: Karhan

SHIRAK: Aivazov – Darbinyan, Mikaelyan, G. Hovhannisyan, A. Hovhannisyan (77. Davoyan) – Stoškovič (65. Ayvazyan), Udo, Kaba, Kouakou – Hovsepyan (65. Poghosyan), Diarrassouba. Tréner: Vardan Bichakhchyan

Vardan Bichakhchyan (tréner Shiraku): "Mali sme dobre zmapovanú hru Spartaka, vedeli sme, že budú hrať na rýchle protiútoky, preto sme chcel zatvárať krídelné priestory. V prvom polčase sme súpera držali na uzde, škoda, že nám nevyšla koncovka, hoci sme pár krát ohrozili bránku. Druhý polčas sme spravili chyby v obrane, čo Spartak trestal. Chlapci hrali dobre, urobil všetko, čo boli v ich silách, viac sa nedalo. Gratulujem Trnave k postupu ďalej."

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Myslím si, že zápas bol veľmi ťažký, hlavne my sme si ho taký spravili. Začiatok bol solídny do dvadsiatej minúty, potom chalani zostali nervózny, čo im zväzovalo nohy, nebola tam kombinácia, iba sme nakopávali na Tambeho a mali sme problémy. Cez polčas bolo dusnejšie v kabíne, padlo to na úrodnú pôdu. Bolo vidno, čo spravilo s mužstvom jeden gól, druhý sa ani nemusíme baviť. Nebolo ešte rozhodnuté, výsledok 2:0 ešte stále dával šancu súperovi, zápas sme ale viac-menej dostali pod kontrolu."