Slovnaft Cup: Malženice postupujú, Zvončín a Hlohovec zostali na štíte súperov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 24.7.2016, 20.27, Ján Král

Hralo sa prvé kolo Slovnaft Cup-u.

Slovnaft Cup: Malženice postupujú, Zvončín a Hlohovec zostali na štíte súperov

Peter Ľubomír Balážik gólmi naštartoval Dynamo k postupu. Foto: Ján Král

Hlohovec viedol vo Vydranoch v 10. minúte už dvojgólovým rozdielom, domáci ale do 80. minúty otočili výsledok vo svoj prospech. Došek síce zakrátko vyronval, v samom závere ale rozhodol o postupe domácich Koretskyy.

V prvom kole sa skončila aj púť Zvončína. V Pate dostal päťku, keď ho už do 38. minúty zostrelil hetrikom Dvorský. Ďalšie zásahy pridali v druhom polčase Tomáš a Vojtech Pilovci. To už hostia hrali bez vylúčeného Brona.

Z tímov z trnavského regiónu uspeli iba Malženice. V Lehniciach vyhrali vysoko 5:0. Na dva zásahy Petra Ľubomíra Balážika nadviazali po zmene strán Gogolák, Benkovský a Pikulík.

V ďalšom kole sa Dynamo stretne s víťazom duelu Kozárovce – Dvory nad Žitavou, duel sa hrá o týždeň.

SLOVNAFT CUP

Vydrany – Hlohovec 4:3 (1:2)

Góly: 22. Handziuk, 59. Csonka, 80. Hrazdílek, 90. Koretskyy – 9. Suchánek, 10. Cabadaj, 83. Došek

HLOHOVEC: Planický – Andrássy, I. Chalány, Modrovič, Planieta, Loskot, Cabadaj, Suchánek, Chorvath, Habán, T. Došek (Ivanič, V. Krajčo, Janík)

Pata – Zvončín 5:0 (3:0)

Góly: 11., 21. a 38. Dvorský, 49. T. Pilo, 63.V. Pilo

ČK: 48. Bron (Zvončín)

ZVONČÍN: Smolek – Bron, Kopčan, Vandák, Drozda, M. Krajčovič, M. Klenkovič, Poláček, Brečka, Semanko, Dolinaj (Cuninka, Zelenský, Sládeček)

Lehnice – Malženice 0:5 (0:2)

Góly: 13. a 30. P. Ľ. Balážik, 50. Gogolák, 53. Benkovský, 76. Pikulík

MALŽENICE: Močko – Lulovič, Hutár, Vdovjak, Kukučka, Zvolenský, Benkovský, Rehák, P. Ľ. Balážik, Pikulík, Gogolák (Blaho, Braniša)