ŠPORT - Futbal - Spartak | 21.8.2016, 10.14, Ján Král

Tréner trnavského Spartaka Miroslav Karhan bol po zápase na Myjave poriadne nahnevaný. Jeho tím síce na kopaniciach uhral plusový bod za remízu 1:1, trnavský kouč sa však hneval na hlavného arbitra Vlka, ktorý v závere svojím verdiktom obral Spartak o strelený gól.

Miroslav Karhan udeľuje pokyny Martinovi Mikovičovi počas zápasu na Myjave. Foto: Lukáš Grinaj / spartak.sk

V úvode mal šancu Sloboda, hlavičkou ešte neskóroval, v 20. minúte si ale defenzívny stredopoliar všetko vynahradil. Na ľavej strane šestnástky zamotal obrane hlavu Tambe, jeho prihrávka prešla pokutovým územím na nekrytého Slobodu a ten krížnou strelou otvoril skóre.

Myjava potom pridala, výsledkom tlaku bola strela do žrde, zasahovať musel viackrát aj Jakubech a v 43. minúte padol aj vyrovnávajúci gól, keď sa po centri z pravej strany zmocnil na šestnástke odrazenej lopty Sládek a z otočky ju poslal k tyčke – 1:1.

Ďalší platný gól už nepadol, hoci Trnavčania si vypracovali v druhom dejstve viacero príležitostí. Hrušku zamestnávali Halilovič i Tambe, tutovku mal na hlave Schranz.

V závere vyslal Eder pas za obranu, Schranz v chlapskom súboji prešprintoval Beňa, myjavský obranca spadol a trnavský útočník zavŕšil únik obídením brankára a zasunutím lopty do siete. Rozhodca gól však pre údajný faul Trnavčana v chlapskom súboji s obrancom neuznal.

Tréner Spartaka Miroslav Karhan na tlačovke povedal: „Zhodnotím jednou vetou. Rozhodca Vlk nás obral o dva body a tým pádom to pre mňa končí, nemám k tomu čo povedať.“

Zostrih Spartak TV aj s tlačovkou:

Náprotivok Mikuláš Radványi hovoril obšírnejšie: „Do zápasu sme v stúpili dobre. Vytvorili sme si šance a pološance. Urobili sme však jednu chybu a súper ju potrestal. Chvíľu nám trvalo, kým sme sa zasa vrátili do hry. Nakoniec sme nastrelili tyč. Som rád, že sme do polčasu vyrovnali. Vstup do druhého dejstva nebol podľa mojich predstáv. Neboli sme dostatočne agresívni, Trnave sme dali veľa priestoru, súper začal lepšie kombinovať, bol agresívnejší. Musíme na tom popracovať, nie je to prvý zápas, keď sme nezachytili začiatok druhého polčasu. V posledných 10 - 15 minútach sme mali viac z hry. Škoda, že sme z toho nevyťažili viac. Pre divákov to bol dobrý futbal, hralo sa hore – dole, my sme chceli doma vyhrať, s výsledkom nemôžem byť spokojný.“

V ďalšom kole privíta Spartak na domácej pôde bratislavský Slovan. Najväčšie slovenské derby sa uskutoční v sobotu 27. augusta s výkopom o 19.00.