Futbal, 5. liga: Hetrik Dolinaja pomohol Zvončínu k víťazstvu nad Hornými Orešanmi

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 21.8.2016, 21.45, Ján Král

Futbalisti Zvončína vstúpili do nového ročníka piatej ligy západ víťazstvom nad Hornými Orešanmi 4:2.

Futbal, 5. liga: Hetrik Dolinaja pomohol Zvončínu k víťazstvu nad Hornými Orešanmi

Patrik Dolinaj (v bielom) začal sezónu hetrikom. Archívne foto: Ján Král

Zverencom Rudolfa Klenkoviča ideálne vyšiel vstup do zápasu. V 26. minúte viedli už trojgólovým rozdielom. Potom však poľavili, nevyužili ďalšie šance a Hornoorešanci sa dvoma gólmi vrátili do zápasu.

Drámu napokon Zvončín nedopustil a v Dolinaj v 68. minúte z penalty zavŕšil svoj hetrik a stanovil konečné skóre, pretože domáci si v závere už náskok postrážili.

---

Križovany priviezli bod z Mokrého Hája za bezgólovú remízu, Oreské remizovalo s Gbelmi.

---

Veľké Kostoľany si schuti zastrieľali proti Krakovanom, súperove konto zaťažili Svítek, Janíček, Velšic, Strečanský a Juliny.

5. LIGA ZÁPAD – 1. KOLO:

Zvončín – Horné Orešany 4:2 (3:1)

Góly: 6. Semanko, 11., 26. a 68. Dolinaj (tretí z pen) – 34. Galgóci (pen), 60. Benca

ZVONČÍN: Ševčík – Krajčovič, Vandák, Drozda, Zelenský, Kozmel, Semanko, Cuninka, Brečka, Jankovič, Dolinaj (Randys, Zruban, Backa)

HOR. OREŠANY: Alchus – Volner, Malý, Matej Krchnavý, Galgóci, Planeta, Benca, A. Mekký, Ďuga, M. Mekký, Blažo (Krupanský, Szabo, Marek Krchnavý)

Spartak Šaštín-Stráže – Moravský Svätý Ján 2:1 (1:1)

Tretabice – Drahovce 5:0 (2:0) – predohrali 14. augusta

Mokrý Háj – Križovany nad Dudváhom 0:0

KRIŽOVANY: Bzdil – Šiška, Šúry, M. Vrábel, Horský, Málik, Baláž, Hrnčiar, Demovič, Červenka, Šuran (T. Táčovský)

Veľké Kostoľany – Krakovany 5:0 (3:0)

Góly: 11. Svítek, 20. Janíček, 21. Velšic, 67. Strečanský, 74. Juliny

VEĽ. KOSTOĽANY: Janega – Čeliga, Janíček, Mačica, Velšic, Filin, Šuliman, Chudý, Lopatka, Grígel, Svítek (Juliny, Strečanský)

KRAKOVANY: T. Holán – O. Holán, A. Holán, Ondrejka, P. Sedlák, Kališ, Urban, Toplanský, Mitošinka, R. Vavrinec, Šurin (Hornák, M. Holán, Pavlíček)