Futbalová glosa: Naháč je na kopci, prosby sa skôr dostanú do neba

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Naháč - Hrnčiarovce 3:2 (klikni pre bližší kontext).

tachometer na aute ukazoval necelých 20 kilometri a sudí už ukazoval na biely bod.

Že je Naháč na kopci, tak sa prosby dostanú skór do neba, o to pokoj.

Aby sme sa nemotali kolo úvodu, tak sme došli, aby sme si pozreli vymyslenú jebenásku.

Jebenásku, áno, lebo ked sa kričí gól, tak sa kričí gól, a keď sa kričí, že čo ci jeme, tak je jemenástka.

Ináč si to nevím vysvetlit.

Darmo písat, o lepšom mačafte, čo by som mohol, tak napísať o Sedlovi medailón. V strede poľa vyčnieval, že keby búrka, blex bi ci donho jebou.

V 10. minúte si nakrájal zálohu, v jedenástej obranu, a v dvanástej si k čipsom pred televízor priložil exportný gól, čo si ho móže pred spaním imrvére prehrávat - 1:1.

Pero je zbraň, ale píšťalka ešče väčšia. Každý rozhodca, ktorému som v článku ublížil, ma nemusí ani zdraviť.

V 20 tej minúte evidentná ruka v šestnástke domácich (celkom vyjazdená, tá domáca šestnástka, né..., na 16 rokov...).

A nič.

Hrali sme dobre. Vymyslený gól nás nezlomil, dá sa povedať, že sme boli prvé dejstvo lepšejším mančanftom. Drobné zaváhanie pred pokutovým územím, však nemislosrdne potrestal Peťo Šarabok.

Z priameho kopu lobdu upratal k tyči, áááá … do... siete. Sa to nerýmuje.

1:2.

Jeden jediný gól zaslúžený.

Potom úradoval Kuro.

Najprva v čistej šanci nevedel vybrať hlavu, či nohu, potom po pase položiac si brankárara, lavajznou mieriac do sita, ho druhý menovaný podrazil.

Sudí na počudovanie pískol správne.

Inak, podarilo sa mu to za 90 minút presne 5x. 2x začiatok, 2x koniec a táto penalta.

2:2.

Tu odbočím, dobrý zápas, žiadna rúbanica, výsledok sa mohol prekloniť na tú, alebo tú stranu. Rozhodoval stred poľa.

Na našej strane Sedlo, u domácich Peťo Šarabok a hlavný.

Je 3.kolo, tak wtf?

Čo bude 3 kolá do konca???

Polčas - 2:2 - dával šancu na prvé body.

Bohužiaľ Sedlo, aj napriek enormnej snahe to sám nevytrhol. Kým bola lopta v strede, a bolo si s kým naraziť, dalo sa. Opäť, bohužiaľ, myšlienku chápali len Jeďo a Kuro, inak nebolo s kým.

Kraje zálohy v režime off.

No a tak sme asi 30 minút len tak búchali a v strede sa zrážali, nepresnosti na oboch stranách (aj vás napadlo to synonymps, že pi..y?).

Ambícia bola na tri body. Bez gólovej šance, bez nároku.

Naopak.

Domáci ukázali väčší hlad po víťazstve, prvý gól z ofsajdu im ešte sudí neuznal. Ale druhý, v duchu hesla: pome už na to víno, tak to áno - 3:2.

Dvojnásobný ofsajd, tadááá. Prvý dvojmetrový, druhý len meter.