Futbalová glosa: Nie je Peter Vozár ako Peter Vozár

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 29.8.2016, 13.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Peter Vozár má v Hrnčiarovciach od tohto týždňa aj svojho menovca. Na fotografii v bielom autor článku. Foto: Ján Král

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Košolná 2:1 (1:1) (klikni pre bližší kontext)

ešte stále som to ja. Ale už po mne idú. Inak sa nedá vysvetliť ten najnovší kauf. Už aj tak dosť natrápeným fotbalistom Hrncóf, výbor vybavil ešče jedného Petra Vozára.

Nechcem byť paranoidný, ale to ešte neznamená, že po mne nejdú. Takto si ma ani nemusia z análov vymazať. Jednoducho ma prepíšu.

Ale k zápasu. Hlava keby nehrál v ten den ale štvrtý zápas, tak dobre. Všetci sa rozbehli napádať, len Hlava mal vlastnú hlavu.

To, čo by nás niekedy posadilo do kolien, dnes neplatilo. Jeďovi od piatku zlyhávala hydraulika, až ho nakonec vymazala zo základnej zostavy.

Nastúpil Andy Bé, ktorý na hrote striedal svetlé momenty s tými temnejšími, tých však bolo chválabožku pomenej.

Vedľa neho operoval navrátilec Danielito. Ja si ho pamätám ešte z doby, ked som mau šecky zuby tuším.

Odbehal tam kilometre, tak ale nabehané má, čo ho v zahraničí nahánala cudzinecká polícia, mna doma zas sociálka, ale ked budem šikovný, prepíšem to na toho druhého Petra Vozára.

Mohli sme s ním dokonca prepísať hystériu, keby to po tem pase upratal do brány. Peter Vozár našiel dlhým pasom Petra Vozára, ktorý však osamotený pred brankárom zaváhal.

A túto vetu som musel naťukať aj keby me delobruch obe ruke odtrhól. S palcami na nohách. Keby som nemal svalovicu. Ak áno, tak... ale chválabožku som jeden z tých troch z rodiny, čo u nás majú šecky prsty.

Tak ale ozaj k zápasu.

Hostia to skúšali dlhými loptami, lebo v strede Sedlo. Lebo to je jak do Černobylu. Kukneme na chvílu a radšej rýchlo preč.

On sa síce tvári ako liberál, ale v strede poľa nastavil tvrdú diktatúru. Rozdielovú náturu pretavil v zaslúžený gól.

Andy ukázal jeden zo svojich svetlých momentov, zľava vyobracal troch hosťujúcich obrancov, aby centrom našiel Sedélka. Bum! 1:0. 32. minúta a zaslúžene. Ten gól skrátka visel na lásku.

Odvteda to na chvíľu vyzeralo, že Košolancov zlomíme. To by však Vozo, ako je jeho zvykom nemohol zalomiť seba a v 40. minúte zákrokom, žeby ho z prípravky hnali metlami, ponúkol na podnose gól Holekšimu - 1:1.

Zaujímavé, že polovičke Linčanskéj to ani divné neprišlo. Ani skoro celým Hrnčiarovciam. Si ma poznajú.

Polčas eins zu eins, keby to nebolo trápne, tak sa na tom aj zasmejeme, takto sme do druhého dejstva osmelili Košolancov.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie a nátlakovou hrou si dokázali vytvoriť aj šance. Premieňali ich však štýlom na Šeba.

V týchto fázach hry sme však hrozili aj my, a to vďaka rýchlonožke Kuročke, ktorému však nebolo súdené.

Po zápase sme ho preto poslali na hodinku nacvičovať samostatné nájazdy na prázdnu bránu. Sa rozstrieľal, dal 8 gólov. Pokusy sme nepočítali, ale bolo to niečo po pol. Pól domácej a trištvrte vodky.

Že je to ale pán hráč, ukázal v 84. minúte, ako unho sa nedá povedať, že preklučkoval, preštrikoval sa, on sa jednoducho prekúruje, to sú klučky, že voda do kopca.

Vynikajúci výkon okorenil ako sa na starého mazáka patrí, keď si v spomínanej minúte našiel nohu hosťujúceho obrancu.

Práve vo fázach hry, kedy mohli Košolanci na víťazstvo pomýšľať. To by sa však mohli viac venovať hre a nie hádkam. Poznáme to dobre, na tomto často horíme aj my.

Možno trochu kruté, ale Danielito jedenásku s prehľadom - 2:1. A ten koniec sme si už ustrážili. Dobre oba mančafty, vynikajúco obaja rozhodcovia.

Až na desať minút a pár situácií, kedy sme odohrali pár súbojov na hranici únosnosti, ich nebolo vidieť. A tak to má byť. Čo bolo, bolo. Pískol, zamával, šmytec. Šmytec, aké i/y?

Prvé tri body. Vydreté, Košolanci nepredali kožu lacno, kdoví po čem majú víno?

Hej, ale fakt sa na mňa niečo chystá. Keby som sa náhodou stratil, tak policajtom pošlite tento popis: On je dobrý chalan, ale k...´´´´´´t.