Futbalová glosa: Na jarmoku ma prebral umelecký rezbár

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 13.9.2016, 15.30, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal o zápase Jaslovské Bohunice B - Hrnčiarovce 1:0 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

konečne pod dozorom skúseného kouča sme docestovali do najsvetlejšej obce na Slovensku, viac v noci svetielkuje už len Pripjať na Ukrajine.

Cez týždeň sme nacvičovali aj nejaké herné situácie, ale je to mravenčia práca, asi niečo také ako učiť deti v Jarovniciach hygiene.

A tak sme opäť v pozmenenej zostave vybehli na peknom štadióne na hraciu plochu. Domáci na nás vybehli vysokým napádaním, zozadu sa snažili kombinačne, s občasnými dlhými pasmi za obranu. S problémami, ale ako tak sme to zvládali.

Naopak v 5. minúte mohol misky váh naklonovať na našu stranu Maťo, po Sedlovej uličke, zľava však mieril len do vybehnutého brankára domácich.

Nám dozimetre ukazovali nebezpečenstvo najmä z krajov obrany po centroch, útočníci domácich však palivové tyče nevedeli trafiť na správne miesto.

Pár nebezpečných hlavičiek nad, alebo nepresných striel mimo mohli Blavákov mrzieť najmä potom, čo sa Šeďo dostal za obranu, obišiel brankára, ale neprispôsobil rýchlosť lopty svojmu veku a stavu, loptu síce dobehol na bránkovej čiare, vracajúci sa obranca mu však loptu tesne pred zasunutím vypichol.

A teda nezasunul celý jarmok.

Mohol ešte potom asi 10 minút nato, tiesnený obrancom však pluvancom našiel len pripraveného Orichela.

Vo všeobecnosti zápas plný nepresností na oboch stranách, z domácej strany najmä pri zakončovaní, u nás sme to k...azili od hora dole, zľava doprava a naopak.

A bol som na jarmoku a že odpočinem si chvíľu, tak sa tak usadím ku stánkom a zrazu do mňa niečo ďobe.

Preberem sa a kukám a to ten umelecký rezbár, vylakaný a že: prepáč, prepáč, ale ked ty si úplne vyzeral jak drevo.

Ha, myslím, že pri niektorých situáciách by nás takých bolo viac.

Tak, ale bolo tam aj pár dobrých vecí, napríklad sme si prihrali niekedy aj päťkrát po sebe, aj čisté šance sme si vypracovali, bude mať ten náš hlavný rezbár čo robiť, aby z takých starých hrčí niečo vytesal.

Polčas plichta.

Druhé dejstvo prinieslo zlepšený výkon domácich, zhruba 20 minút vyzeralo asi takto. Výkop z päťky, hlavička domáceho obrancu, prihrávka, prihrávka, strela, zblokovaná lopta, roh.

Center, hlavička, dve prihrávky domácich, nepresná strela, výkop. A znovu.

Potom sme trochu oživili útok, preskupili ľavú stranu, do náznaku šance sa dostal mladý Andy, v šestnástke po Jeďovej prihrávke však preradil z päťky na dvojku a malú domov nemal brankár domácich problém kryť.

Opäť fáza výkop, strela, výkop, strela, roh, strela, výkop, až domáci zabudli na Hlavu, ten zprava zbehol na loptu z hĺbky poľa, sekol obrancu a spätnou prihrávkou našiel Dudka, ktorý v našej najväčšej šanci druhého polčasu neprepálil výborne chytajúceho gólmana.

Brankári sa opäť prekonávali, výborný výkon podal aj ten náš. Čisté konto však na našu smolu neudržal, v 83. prišlo na pomoc domácim slniečko, po centri zľava prepálilo nášmu pravému bekovi sietnicu a za ním stojaci Galovič netrafil do Sita, ale do sita - 1:0.

Posledné minúty sme sa snažili ísť aj na kondičné rezervy, tie však boli vybúchané jak rezervy precedu vlády. Na p...iny.

A tak sme teda domácich pustili v tabuľke nad seba, štatisticky to však stále nie je zlé, hrá sa ešte o 72 bodov.