Stolný tenis: Majcichovčanky bodovali, medaily získali Gašparíková a Krajčovičová

ŠPORT - Ostatné športy | 16.9.2016, 13.09, prispievatelia

Netradične počas sviatočného štvrtka 15. 9. 2016 odohrali na Záhorí 1. bodovací turnaj regiónu Bratislava-Trnava v stolnom tenise v kategóriách najmladšie a staršie žiactvo, ktorý priniesol pre TTC Majcichov dve medaily.

Stolný tenis: Majcichovčanky bodovali, medaily získali Gašparíková a Krajčovičová

Lucia Gašparíková a Petronela Krajčovičová. Foto: Tibor Kollár

Prvé mládežnícke podujatie bratislavsko-trnavského regiónu v kategóriách najmladšieho a staršieho žiactva v sezóne 2016/2017 malo už tradične dobrú atmosféru na výborne zorganizovanom turnaji.

V kategórii staršieho žiactva sa pre TTC Majcichov o prvú zlatú medailu v tejto sezóne postarala Lucia Gašparíková, ktorá suverénne bez väčších komplikácií súťaž vyhrala.

Je to jej celkovo štvrté víťazstvo medzi staršími dievčatami na podujatí bratislavsko-trnavského regiónu. Medzi staršími žiakmi tentokrát Majcichovčania na medailu nesiahali, hoci ďaleko od nej neboli.

Peter Varga obsadil 5. až 8. miesto a Filip Krajčovič, vekom ešte len mladší žiak, skončil na 9. až 16. mieste. Víťazom turnaja sa medzi staršími žiakmi stal Kristián Doubek z Karlovej Vsi.

Veľkú radosť však majcichovským stolným tenistom urobila najmladšia účastníčka turnaja, ešte len 7-ročná Petronela Krajčovičová.

V kategórii najmladších žiačok sa dostala medzi štyri najlepšie dievčatá a veľa nechýbalo, aby sa predstavila aj vo finále.

Nelka tak získala prvú bronzovú medailu za 3. miesto na regionálnom bodovacom turnaji. Jej oddielová kolegyňa Emka Dominová obsadila 16. až 19. miesto.

Víťazkou turnaja sa stala Nina Darovcová z ŠKST Karlova Ves. V kategórii najmladších žiakov vynikol Štefan Bunček z Devínskej Novej Vsi.