Spartak nečakane zakopol, doma prehral s Michalovcami

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.9.2016, 20.51, Ján Král

O trpké prekvapenie deviateho kola Fortuna ligy sa postarali futbalisti trnavského Spartaka. Doma prekvapujúco podľahli Michalovciam 2:3.

Spartak nečakane zakopol, doma prehral s Michalovcami

Matúš Čonka (v červeno-čiernom) sa snažil podporovať ofenzívu, akcie ale Trnavčanom nevychádzali podľa predstáv. Foto: Lukáš Grinaj

Pred úvodným výkopom zagratuloval trnavský klub prostredníctvom prezidenta Dušana Keketiho st. K okrúhlym životným jubileám bývalému masérovi Václavovi Škodovi a trénerovi Justínovi Javorekovi. Obaja si prevzali dres s číslom 80.

Samotný zápas priniesol rýchly gól Jirku už v 10. minúte. Michalovce zahrávali priamy kop, Koscelník hlavičkoval do náručia Jakubecha, ten založil okamžite brejk, do finálnej podoby ho doviedol z ľavej strany Mikovič a jeho nahrávku na zadnú žrď už nemal problém Jirka napáliť do siete – 1:0.

Gólové zakončenie si pýtala aj akcia Bella s Jirkom, ktorý vyzval Mikoviča, ten však zakončil mimo bránku. Hostia sa hrozili v prvom polčase hlavne po štandardných situáciách, po jednej z nich hlavičkoval na prvej tyči nepresne Kushta.

Michalovce nestrelili pred zápasom v Trnave na súperovej pôde gól 930 minút vkuse. V City Arene - Štadióne Antona Malatinského prelomili túto nepriaznivú šnúru a v 35. minúte po rohovom kope Žofčáka, keď loptu predĺžil Kushta, vyrovnal hlavou Koscelník na 1:1.

Východniari sa dokonca v 48. minúte dostali do vedenia. Trnavská obrana sa iba prizerala akcii Michaloviec, ktorá vyústila prihrávkou do päťky na trestuhodne nepokrytého Škutka a ten pohodlne skóroval.

Vyrovnať mohol v 56. minúte Sloboda, Mikovič ho našiel oblúčikom na päťke, trnavský stredopoliar ale len dočahoval loptu a brankár hostí Kira vyšiel zo situácie víťazne.

V 64. minúte prišiel tretí úder. Mensah zaštrikoval v trnavskej defenzíve, vymenil si loptu so Škutkom a povedľa Jakubecha zvýšil na 1:3.

Andeli dokázali zakrátko korigovať. Z Mikovičovej aktivity ešte gól nepadol, po faule na Greššáka v pokutovom území ale znížil gólový rozdiel z penalty Godál.

V záverečných minútach prešli Trnavčania na hru s troma obrancami, na trávnik prišiel čerstvý Košťál, po výmene lopty s Jirkom sa ocitol v palebnej pozícii, lenže do strely nedal potrebnú silu. Zostal tak v platnosti výsledok 2:3.