Futbal, 6. liga: Zavar vyhral v Cíferi, Horná Krupá si poradila s Leopoldovom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.9.2016, 19.08, Ján Král

Voderady stále nepoznajú trpkosť prehry. V susedskom derby vyhrali nad Majcichovom 1:0, keď o výsledku rozhodol v 45. minúte strelec Martin Dubovský.

Futbal, 6. liga: Zavar vyhral v Cíferi, Horná Krupá si poradila s Leopoldovom

Matej Psota so spoluhráčmi zo Zavara sa postarali o prvú prehru Cífera. Foto: Ján Král

Horná Krupá väčšinu zápasu s Leopoldovom kontrolovala hru, vytvorila si viaceré šance a mohla vyhrať napokon aj vyšším rozdielom ako 3:0. Do gólových štatistík sa zapísali Boledovič, Holič a Nižňan.

---

Gólovú prestrelku videli diváci v zápase Siladice – Zeleneč. Hostia viedli v 42. minúte už trojgólovým rozdielom, tesne pred prestávkou ale korigoval Ondrej Sekereš. V 54. minúte však Pavelek zvýšil na 1:4 a hoci Igor Fančo zakrátko opäť znížil, Bánovec po hodine hry uzavrel svoj hetrik a zdalo sa byť rozhodnuté. To sa ale dostal na ihrisko ako striedajúci hráč Laurinec, ktorý svoj návrat na trávniky po zranení okorenil dvoma gólmi. Na vyrovnanie už ale Siladiciam nezostali sily, duel sa skončil výsledkom 4:5.

---

O prvú prehru Cífera v súťaži sa postaral Zavar. Vo vyrovnanom zápase u lídra súťaže hrozil z nebezpečných kontier, domáci si prvý gól dali vlastný, skóre na 0:2 pečatil Beňo.

---

Borovce doma viedli Macháčovým gólom do kabíny, Červeník ale krátko po obrátke vyrovnal Pasichniuk, rovnaký hráč pridal neskôr aj druhý gól, pridali sa Lenčeš a Krajčovič a výsledok 1:4 bol na svete.

---

Dechtice doma zdolali Šulekovo 4:0. Hostia mali najväčšiu za stavu 1:0 pre domácich, ale Daniš nepremenil svoje sólo a o dve minúty inkasovali. Po zmene strán dostali ešte dva údery.

Veľké Orvište si schuti zastrieľalo proti Dolnému Lopašovu. Súperovi naložilo sedemgólový prídel, o zásahy v sieti hostí sa postarali dvoma gólmi Ivan Horváth a Strecký, po jednom pridali Jánošík, Zsolnay a Doktor.

Dolná Krupá zvládla zápas s Brestovanmi, súpera porazila 5:1. Ku dvojgólovým Bohunickému a Kvetanovi sa pridal Toráč, za hostí korigoval Oláh.

6. LIGA – 7. KOLO:

Borovce – Červeník 1:4 (1:0)

Góly: 45. Macháč – 49. a 58. Pasichniuk, 65. Lenčeš, 66. Krajčovič

BOROVCE: Valo – Búš, Kolník, Ruľák, Pet. Herceg, Macháč, Jankech, Dubovský, Petényi, Urban, Koprna (Péči, Pav. Herceg)

ČERVENÍK: Khimich – Boháčik, Kissimonyi, Krajčovič, Halmo, Pasichniuk, Kopúnek, Ješko, Gábriš, Stepanenko, Králič (Lenčeš, J. Vančo, Gažo)

Cífer – Zavar 0:2 (0:1)

Góly: 37. vlastný, 81. Beňo

CÍFER: Páleník – Tom. Tibenský, Tim. Tibenský, Kročka, Pitra, Batryn, Fulier, Magdolen, Benko, Kupkovič, Gross (Slabý, Savchenko, Gašparovič)

ZAVAR: Púchly – Michal Psota, Matej Psota, Táčovský, M. Vido, Tandlmayer, R. Šiška, Krajčovič, Ďuriš, Beňo, Jak. Vyskoč (Jur. Vyskoč, Ťažký, Kovačič)

Dolná Krupá – Brestovany 5:1 (2:0)

Góly: 8. a 65. P. Bohunický, 39. a 59. Kvetan, 90. Toráč – 76. Oláh

DOL. KRUPÁ: Olšovský – Daniš, Jarábek, Mat. Bachratý, Vyskoč, Gažo, Toráč, Kvetan, E. Horváth, Štrbo, Bohunický (Hrčka, Bartoš)

BRESTOVANY: Tomík – Škreňo, Pavelka, D. Zlatohlávek, Bošácky, Oláh, Wesolovski, Valášek, Chlebek, A. Zlatohlávek, Buška (Ščasný)

Dechtice – Šulekovo 4:0 (2:0)

Góly: 32. Hlavatovič, 44. Kunka, 83. M. Maška, 87. Komadel

DECHTICE: M. Kúdela – M. Manca, Drgoň, D. Hlavatovič, Cmero, Jurkas, M. Maška, P. Manca, Komadel, Kunka, Krivánek (Chrvala, Ružička, Pullman)

ŠULEKOVO: L. Žemla – Gažovič, Ľ. Nemec, Modrovič, Šery, Kršňák, Cibulka, P. Nemec, Knížat, A. Žemla, Nikodém (Daniš, Čief)

Horná Krupá – Leopoldov 3:0 (2:0)

Góly: 16. Boledovič, 40. Holič, 80. Nižňan

HOR. KRUPÁ: Horný – Zázik, Krchnár, Fodor, Strečanský, Mikláš, Holič, Heteš, Nemček, Boledovič, Boskovič (Nižňan, Dráb)

LEOPOLDOV: Pobjecký – Gatci, Bachňák, Piovarči, Svitek, Beko, Ajpek, Harman, Krajičnák, Janega, Tvrdý (Endrle, Majerník)

Veľké Orvište – Dolný Lopašov 7:0 (3:0)

Góly: 24. a 49. I. Horváth, 26. Jánošík, 38. Zsolnay, 53. Doktor, 90., 90.+ Strecký

VEĽ. ORVIŠTE: Budka – Bucko, Jánošík, L. Bartošek, J. Vavrinec, Špernoga, Gajarský, Doktor, Belica, Zsolnay, I. Horváth (Hábek, Strecký)

DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Lenghart, Cibrín, Gula, Masárik, Beblavý, Lukáč, Macko, Mačica, Vrbovský, Reško (Bobák, T. Zemko, A. Zemko)

Siladice – Zeleneč 4:5 (1:3)

Góly: 45. O. Sekereš, 58. I. Fančo, 67. a 79. Laurinec – 16., 39. a 60. Bánovec, 42. Maron (pen), 54. Pavelek

SILADICE: Spál – B. Fančo, I. Fančo, Richnák, Kupec, O. Sekereš, Režnák, Varga, Beránek, Mesároš, Ľ. Rau (Laurinec)

ZELENEČ: Gottstein – Bartovič, Klandúch, Bilčík, Bednárik, Pavelek, Nemček, Sedlák, Bánovec, Maron, Boledovič (Belko)

Voderady – Majcichov 1:0 (1:0)

Gól: 45. Martin Dubovský

VODERADY: P. Hutár – Brestovanský, Fatranský, Lacuška, Kondákor, Horňáček, Cíferský, Gašparovič, Trog, P. Páleník, Martin Dubovský (Marek Dubovský, Rosypál, Marcaník)

MAJCICHOV: Miškovič – Susko, Holka, M. Štrbo, Marek, Novota, Zajíček, J. Daniš, L. Štrbo, Tokoš, Židek (Scheip, Pecháček, Krivosudský)