Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany v derby zdolali Drahovce, Zvončín zakopol

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.9.2016, 21.18, Ján Král

Horné Orešany siahali u lídra tabuľky z Oreského na remízu, lenže v 83. minúte rozhodol o víťazstve favorita zápasu Jarábek. Následne videl červenú kartu Dušan Blažo za urážku asistenta rozhodcu.

Futbal, 5. liga: Veľké Kostoľany v derby zdolali Drahovce, Zvončín zakopol

Stredopoliar Veľkých Kostolian Erik Svítek (v bledom pri lopte) strelil Drahovciam dva góly. Foto: Miroslav Ledecký

Trebatice bodovali naplno na pôde Spartaka Šaštín-Stráže. Na horúcej pôde vyhrali vysoko 4:0, pomohlo k tomu aj vylúčenie domáceho Brunnera v 40. minúte. Trebatičania v tom čase viedli najtesnejším rozdielom.

Zvončín prekvapujúco zakopol na pôde Mokrého Hája. Zverenci Rudolfa Klenkoviča síce dvakrát vyhrávali, domáci ale dokázali vždy odpovedať a napokon sa duel skončil 2:2.

Veľké Kostoľany rozhodli o svojom triumfe nad Drahovcami už v prvom polčase, keď strelili tri góly. Hostia po zmene strán ešte dvoma gólmi zdramatizovali toto derby, vyrovnať už ale nedokázali.

Krakovany podľahli v Gbeloch vysoko 1:5, za družstvo zo Záhoria strelil štyri góly Dominik Nemec.

5. LIGA ZÁPAD – 5. KOLO:
Moravský Sv. Ján – Križovany nad Váhom 4:2 (2:1)

Góly: 32. Vrábel, 42. a 57. Šimonovič, 54. Bolf – 43. Hrnčiar, 80. Barniak
KRIŽOVANY: Bzdil – J. Šiška, Šúry, Vrábel, Horský, Hrnčiar, M. Táčovský, Barniak, Červenka, Šuran, Hermanský (Šturdík)

Spartak Šaštín-Stráže – Trebatice 0:4 (0:1)
Góly: 9. Bíro, 54. a 56. Zelenay, 70. Klas
ČK: 40. Brunner (Spartak)
TREBATICE: Veselý – Bíro, Směřička, Zemko, Chebeň, Marušinec, Klačman, Klas, Kuťka, Klasovitý, Kirka (Zelenay, Kotula, Machač)

Mokrý Háj – Zvončín 2:2 (0:1)
Góly: 52. Kaprálik, 78. Valúch – 4. Kopčan, 68. M. Klenkovič
ZVONČÍN: Smolek – Kopčan, Vandák, Drozda, Semanko, Krajčovič, M. Klenkovič, Zelenský, Brečka, Zvolenský (Randys, Kozmel)

Veľké Kostoľany – Drahovce 3:2 (3:0)
Góly: 13. Troják, 18. a 35. Svítek – 73. Gabriš, 76. M. Vančo (pen)
VEĽ. KOSTOĽANY: Janega – Porubský, Janíček, Mačica, Velšic, Šuliman, Svítek, Virág, Trojáčk, Grígel, Lopatka (Čeliga)
DRAHOVCE: Paulovič – Šerjeník, Oríšek, Poláčik, Šúst, M. Vančo, Marušic, Nádaský, Poláčik, Bihari, Gabriš (Rusnák, Potrok, Bednár)

Gbely – Krakovany 5:1 (3:1)
Góly: 4., 18., 25. a 71. D. Nemec (druhý z pen), 67. Kratochvíl – 67. R. Vavrinec
KRAKOVANY: T. Holán – A. Holán, Ondrejka, Kališ, O. Holán, Sedlák, R. Vavrinec, Mitošinka, Feranec, Toplanský, Hornák (Machač, Pavlíček, Jurda)

Oreské – Horné Orešany 3:2 (2:2)
Góly: 12. Guoth, 23. Pavlačka, 83. Jarábek – 4. D. Blažo, 37. Malý
ČK: 84. D. Blažo
HOR. OREŠANY: Alchus – Planeta, Zvonár, M. Mekký, D. Blažo, Turanský, Malý, Lisický, Benca, A. Mekký, Matej Krchnavý (Krupanský)

1   Oreské 5 4 1 0 25:4 13 4
2   Gbely 5 4 1 0 15:4 13 7
3   Trebatice 5 4 0 1 14:5 12 3