Spartakovci si po dobrom výkone odvážajú zo Senice všetky body

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.9.2016, 23.06, prispievatelia

Časť zápasu hral Spartak oslabený, keď bol vylúčený Godál.

V základnej zostave trénera Karhana na zápas v Senici prekvapila nominácia Olivera Jansa na ľavej strane trnavskej obrany.

Prvý zaujímavý moment zápasu videli diváci až v trinástej minúte, keď zraneného Kadleca nahradil na pravej strany obrany hostí Čögley.

V dvadsiatej minúte zakombinovali Bello s Jirkom, druhý menovaný prihrávku vrátil a Šulla v bráne Senice musel strelecký pokus Bella vyraziť na rohový kop.

O päť minút neskôr sa k strele opäť dostal Bello, ale brankár domácich bol pripravený.

Skóre sa menilo v 36. minúte, keď Tambe priťukol Bellovi a ten poslal strelu do tyče senickej brány. Obrancovia domácich pustili trnavského hráča aj k dorážke a to sa už  Bello nemýlil – 0:1.

Domáci diváci sa dožadovali pokutového kopu krátko pred polčasovou prestávkou, kontakt Hladíka s Turynom rozhodca Očenáš však posúdil ako čistý.

V druhom polčase držal opraty stretnutia trnavský Spartak, ale šanca Tambeho po vysunutí za hosťujúcu obranu ostala nevyužitá.

V 64. minúte videl za faul žltú kartu Godál a keď o tri minúty fauloval aj druhý raz hrala Trnava oslabená o jedného hráča.

Seničania sa dostávali k zakončeniu iba sporadicky, strely z väčšej vzdialenosti kryl Jakubech a vážnejšiu možnosť diváci na domácich kopačkách nevideli.

V 84. minúte vybojoval Janso loptu a cez Mikoviča sa do šance dostal striedajúci Dubec. Strela spoza šestnástky narobila Šullovi prácu, ale bol z toho iba rohový kop. Po jeho exekúcii sa do kontaktu v šestnástke dostali Dubec a Pillár, rozhodca však nechal situáciu bez povšimnutia.

Počet hráčov na hracej ploche sa opäť vyrovnal v 88. minúte, keď Březina lakťom zasiahol Dubeca a arbiter ho po červenej karte poslal predčasne pod sprchy.

Viac sa toho v zápase nestalo a Spartak po zásahu Bella vyhral v Senici 1:0.