Futbal, 7. liga B: Veselé porazilo Chtelnicu, Ostrov zdolal Bojničky

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 25.9.2016, 18.21, prispievatelia

Po premenenom pokutovom kope z kopačky Samuela Izakoviča viedli Pečeňady na ihrisku Prašníka, ale domáci v druhom polčase otočili skóre a vyhrali 2:1. Gólovo obrat zariadili Ondrej Bielik a Lukáš Konkúš.

Ratnovce získali opäť tri body. Ilustračné foto: Ján Král

Veselé znova zaskočilo favorita a po Bojničkách získalo aj skalp Chtelnice. Súpera z čela tabuľky porazilo prekvapujúco 5:1, keď sa o dva zásahy domácich postaral Marek Klúčovský a po jednom pridali Denis Krajčo, Zdenko Bokor a Tomáš Gula.

Ostrovu stačilo na tri body proti Bojničkám tesné, iba jednogólové víťazstvo. Hralo sa hore – dolu, domáci do polčasu nastrelili brvno Kabátom po krásnej akcii s Lukáčom a Bojkovskim. Po polčase zápas gradoval, hráči pripravili pre divákov napínavé predstavenie so šťastným koncom pre Ostrov, keď Pavol Kabát rozhodol v 77.minúte. Domáci aj s vypätím síl víťaztvo ustrážili. Absolutórium si zaslúži stopér hostí Rasťo Kubíček, ktorý v takmer 44 rokoch bol najlepším hráčom hostí.

Bojničky však aj napriek prehre ostávajú na čele tabuľky, pretože Trakovice iba remizovali v Maduniciach. Tam síce dva razy viedli, ale domáci stihli vždy vyrovnať.

Šípkové vyhralo v Kľačanoch, zásluhu na tom mali dva rýchle góly hostí. V deviatej minúte bolo 0:2 a aj keď domáci znížili v druhej časti hry, na body

to už nestačilo.

Banka je aj po ôsmych kolách bez bodu. V nedeľu prehrala doma s Koplotovcami 0:6. Za hostí sa dva razy presadili Volko a Čulák. Po jednom presnom zásahu pridali Kováč a Peťovský.

Ratnovce vyhrali nad Dubovanmi, ale jednoduché to nemali. Najprv viedli po góle Jančoviča, následne hostia gólmi Škrobáka a Kusého otočili na 2:1. Na rade boli Ratnovce a po góloch Žáka a Petríka ostali body doma.