Futbalová glosa: V Suchej sme vyšli nasucho

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 26.9.2016, 19.20, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: V Suchej sme vyšli nasucho

Suchá sa v nedeľu tešila z troch bodov. Ilustračné foto: jkr

Tentoraz písal o zápase Suchá - Hrnčiarovce 2:1 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

v nedeľu sme započali trip na ihriskách súperov a začali sme len toťkaj za rohom, v obci Suchá nad Parnou.

A že teda dostála svojmu menu, to potvrdil Píla, lebo hlavne že sa prsil ako niečo prinesie a nakoniec sme zostali na sucho a ešte sme aj prehrali. Ale k tomu sa dostanem.

Bol tam síce druhý Píla, ale to nebol ten Píla a začínam mať z tých Pílkovcov trochu hokej, lebo je aj tretí a potom je v tom trochu bordel, asi ako keď tréner zakričí: „Behaj Ivan!“ a teraz Jeďo, Šurinka, alebo Hlinka pátrajú, že koho mal na mysli. A keď sme pri tých menách, to ešte nedošiel ďalší Peter Vozár.

To už by bolo na cajlu. A tak sme vybehli na hriščo, proti hrateľným Suchovancom sme to skúšali kombinačne, dokázali sme sa dokonca dostať aj do šancí, Kura však vychytal gólman domácich a tieň Jeďovho tieňa, jednoducho nemal svoj polčas, lebo keby hral iba Jeďov tieň, tak dá minimálne gól a to nehovorím o tom, keby hral starý dobrý Jeďo, tak polčas by bol 0:4.

Diváci v Suchej budú mať možno iný názor, ale až na jednu vážnejšiu šancu domácich a dlhé nakopávané lopty sme boli prvé dejstvo lepším tímom.

Polčas plichta.

V druhom sme sa o trochu zlepšili, paradoxne sme však inkasovali z úplne banálnych situácií, keď najskôr po rohu vyhral hlavičkový súboj s Vozom Pospíšil a Stano Macko sa tiež s gólom poponáhľal.

Po česky pospíšil. 53. minúta a 1:0.

O päť minút zľava zbehol k lajne Rybařík, tam sa otočil, prepasíroval sa s loptou na hranicu päťky, z posledných síl vystrelil a nešťastný teč skončil za chrbtom Pala Sita - 58. minúta 2:0.

Ihneď z rozohrávky sa k lopte dostal Maťo, zbehol po ľavej strane a časovanou loptou našiel na protiľahlej strane nabiehajúceho Jeďa, ktorý pohodlne skóroval.

Lenže. Hups. Zaúradoval hlavný. Pískol ofsajd. Snehulák, čo celý zápas prakticky strávil v stredovom kruhu. Od začiatku bolo vidieť, na ktorú stranu sa prikláňa, tak ale toto bolo úplne cez čiaru, regulérny gól a tie hromy blesky, je veľmi pekne a eufemisticky povedané, čo k...ov dostal od hosťujúcich divákov.

A to ešte len čakal na zámienku, aby mohol niekoho vylúčiť, ale to mu nevyšlo. Zato Jeďovi to po ukážkovom centri od Maťa konečne vyšlo a hlavou nedal gólmanovi domácich šanci. 75. minúta a 2:1.

Dosť času minimálne na vyrovnanie, od tohto momentu sme prevzali ešte pevnejšie iniciatívu, v predfinálnej fáze a zakončení sme však nemali na kopačkách potrebný kľud, aj preto sme zo Suchej odchádzali nasucho.

A aby som bol záverom trochu pozitívny, tak sme mali na Linke jarmark a Ajka vybavila kolotoč, ale ani ho nerozebrali a skončil rovno v zberných surovinách, tak sme poobede sledovali z kultúrneho domu len freestyle battle a dva týždne dozadu som si kúpil naspäť svoj vlastný bicygel. Za 10 evri.