Spartak vydoloval body so Zlatými Moravcami v samom závere, herne sklamal

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.10.2016, 18.56, Ján Král

Spartak získal proti Zlatým Moravciam tri body po výsledku 1:0, herne však sklamal. O víťazstve rozhodol až v nadstavenom čase.

Spartak vydoloval body so Zlatými Moravcami v samom závere, herne sklamal

Erik Jirka mal v prvom polčase dobrú šancu, brankár Pavel Kováč mu ale šancu zmaril. Foto: Juraj Cisár

Trnavčanom nemohli pomôcť vykartovaní Godál s Mikovičom, interne potrestaný Čonka ani zranený Schranz. Absencia hráčov, ktorí by inak figurovali v základnej zostave, sa prejavila aj na ihrisku.

V Trnave sa hral v prvom polčase slabý futbal, hra sa odvíjala medzi šestnástkami, šance sa rodili len ťažko.

Ako prví mohli skórovať hostia, v 8. minúte sa k hlavičke na päťke medzi trnavskými stopérmi dostal Sedlák, no nezakončil presne.

Trnava prvýkrát vážnejšie pohrozila v 20. minúte, keď po dlhom vhadzovaní do šestnástky napálil odrazenú loptu tesne vedľa žrde Košťál.

Po polhodine hry vyzval Sloboda prudkým pasom do šestnástky ku skórovaniu Jirku, ten si efektne prebral prihrávku na prsiach, Kováč však dobre vybehol a šancu trnavskému krídelníkovi zmaril.

Tréner Spartaka Miroslav Karhan cez prestáku urobil dve zmeny. Stiahol Koštála s Tambem a na ihrisko poslal Borisa Bališa s Dubcom.

Andeli vyvinuli snahu spraviť niečo s výsledkom, vo finálnej fáze však chýbalo viac kreativity a kvalita. Zlaté Moravce tak s prehľadom bránili a z ojedinelých akcií hrozili.

Najväčšiu príležitosť mal Válovčan, zoči-voči Jakubechovi však vystrelil do žrde, dostal sa aj k odrazenej lopte a tú poslal mimo.

V 75. minúte po centri Boszoráda hlavičkoval nad bránku Konnsimbal.

Keď už to vyzeralo, že trápenie na ihrisku sa skončí bezgólovou remízou, Jirka hodil v nadstavenom čase aut na prvú tyč a Hladík dostal loptu do siete.