Futbal, 6. liga: Dolná Krupá po výhre v Cíferi vedie tabuľku, Voderady otočili duel so Zavarom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.10.2016, 19.15, Ján Král

Borovce sa dočkali druhého víťazstva sezóny. Brestovany zo svojho ihriska vyprevadili po výsledku 4:0. Domácich dostal do pohody rýchly gól Urbana už zo šiestej minúty, v 23. minúte zvyšoval Jankech a po zmene strán sa presadili aj Koprna a Petényi.

Futbal, 6. liga: Dolná Krupá po výhre v Cíferi vedie tabuľku, Voderady otočili duel so Zavarom

Lukáš Tvrdý z Leopoldova strelil v Dechticiach svoj štvrtý gól v sezóne. Foto: Ján Král

Stretnutie Dechtice – Leopoldov sa hralo už v sobotu predpoludním. Domáci vyšli hosťom v ústrety, aby sa mužstvo mohlo zúčastniť na svadbe svojho spoluhráča Ľuboša Švestku.

Leopoldov si napokon z Dechtíc odviezol tri body, keď o výsledku 0:1 rozhodol po hodine hry Tvrdý. Domáci nevyužili svoje šance, podľa slov klubových funkcionárov by gól asi nedali ani do večera.

---

Do zostavy Šulekova sa po zranení vrátil útočník Marián Kolony a domácim to očividne pomohlo. Dolný Lopašov síce ešte dokázal dvakrát odpovedať na domáce zásahy a zakaždým zásluhou Adama Lukáča zrovnal skóre, v 38. minúte ale Patrik Nemec pridal svoj druhý gól v stretnutí a v 55. minúte napol sieť aj Kolony, vďaka čomu domáci vyhrali 4:2 a získali tri body.

---

Šiesta liga má nového lídra. Na čelo tabuľky sa dostala Dolná Krupá, ktorá vyhrala v Cíferi napriek tomu, že v obci dovtedajšieho lídra súťaže boli hody. Dolnokrupčania boli v zápase lepším tímom, v 25. minúte sa ujali vedenia gólom Erika Horvátha, ktorý potrestal chybu obrany súpera. Druhý gól pridal v 72. minúte po rohu Pavol Bohunický, keď prepálil na dvakrát obranu.
---
Horná Krupá viedla nad Zelenčom po polčase dvojgólovým rozdielom a poistku mohol pridať v 67. minúte Mikláš. Lenže penaltu nepremenil a v 77. minúte, tiež z jedenástky, zdramatizoval stretnutie Maron. Domáci si však napokon body ustrážili, v záverečných momentoch Heteš gólom na 3:1 podčiarkol víťazstvo favorita.
---
Voderady prehrávali so Zavarom od 27. minúty, keď hostí poslal do vedenia Matúš Beňo. Záverečná desaťminútovka ale patrila zverencom Štefana Zelenského. Najprv vyrovnal Martin Dubovský a v 84. minúty zavŕšil obrat na 2:1 Bystrík Rosypál.
---
Majcichov pokračuje v dobre rozbehnutej sezóne, tri body priniesol aj z horúcej pôdy Veľkého Orvišťa. Na dva góly Zajíčka po hodine hry odpovedal Jánošík, ale Lukáš Štrbo vniesol gólom na konečných 1:3 do radov hostí pokoj.
---
Červeník viedol v Siladiciach od 20. minúty po góle Stepanenka, v 64. ale prišiel o vylúčeného brankára Khimicha. Medzi tri žrde šiel jeho náhradník Janíček, no čisté konto si neudržal, dvoma gólmi ho prekonal Laurinec, vďaka čomu tri body získali Siladice.