Komisia potvrdila chybu rozhodcu: Hráčovi Trebatíc udelil dve žlté karty, červenú však nie

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 7.10.2016, 16.00, Ján Král

V nedeľnom stretnutí piatej ligy západ Gbely - Trebatice 0:1 sa odohrala kuriózna situácia. Rozhodca duelu Peter Mészáros ukázal hráčovi hostí Filipovi Zemkovi dve žlté karty, napriek tomu ho nevylúčil.

Rozhodca Mészáros sa dopustil chyby, ktorou ovplyvnil zápas. Ilustračné foto: Ján Král

Prvú videl Zemko v 45. minúte za podrazenie, druhú za ďalší faul v 63. minúte. Červená ale po druhej žltej omylom nenasledovala. Štyri minúty po druhom žltom napomínaní hráča Trebatičania vystriedali, na ihrisko sa dostal v 67. minúte Šimon Stredák.

Domáci sa domáhali svojej pravdy, hostia zase argumentovali, že prvú žltú kartu udelil arbiter Miroslavovi Kotulovi a nie Zemkovi.

Prípadom sa zaoberala komisia rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu, ktorá napokon dala za pravdu Gbelom a na základe vyjadrení rozhodcu stretnutia, delegáta stretnutia a zápisu o stretnutí konštatovala, že Zemko mal dostať červenú kartu.

"Rozhodca tak neurobil, čím sa dopustil závažnej chyby a ovplyvnil priebeh stretnutia," píše sa v najnovšej úradnej správe ZsFZ.

Ako sa ďalej v texte uvádza, na uvedenú skutočnosť mal rozhodcu upozorniť aj jeho asistent číslo dva Peter Szöllösy, ktorý mal situáciu v zornom poli.

"KR ZsFZ považuje sťažnosť za opodstatnenú. Na základe uvedených skutočností KR ZsFZ pozastaví delegáciu na stretnutia dospelých rozhodcovi stretnutia rozhodcovi a aj asistentovi rozhodcu stretnutia v súlade so zásadami pre činnosť KR ZsFZ," stojí ďalej v správe. Dodajme, že dĺžku trestov pre rozhodcov futbalový zväz nezverejňuje.

Čo však zverejňuje, sú tresty pre hráčov. Filipovi Zemkovi dodatočne disciplinárna komisia udelila za "(ne)vylúčenie" dištanc na jeden zápas.

Druhú žltú kartu udelil arbiter v 90. minúte aj Romanovi Bírovi. Tomu sa pred očami i riadne začervenalo. Podľa rozhodnutia disciplinárky bude i on nútene pauzovať jeden duel.

Napriek chybe rozhodcu v stretnutí, zostane výsledok dosiahnutý na ihrisku v platnosti. Športovo-technická komisia ZsFZ tak musela rozhodnúť na základe výkladu súťažného poriadku. Z troch bodov sa tak napriek zamotanej situácii tešia Trebatičania.

OFK však čaká i ďalší trest. Klub musí zaplatiť pokutu 125 eur a 10 eur rokovací poplatok ešte za udalosti v stretnutí Trebatice - Oreské 0:0, kde bol manažér klubu Igor Kučavík, ktorý je v zápise oficiálne vedený ako druhý asistent trénera, vykázaný z lavičky.

Od disciplinárky dostal zákaz výkonu funkcie a vstupu do priestorov umožňujúcich styk s delegovanými osobami na tri súťažné stretnutia s platnosťou od 28. septembra.