Futbal, 5. liga: Trebatice sa dotiahli na čelo tabuľky, Križovany bodovali v Horných Orešanoch

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 9.10.2016, 19.50, prispievatelia

Zvončín doma podľahol Gbelom rozdielom triedy. Domáci v prvom polčase nepremenili pokutový kop a v úvode druhej časti hry dva razy rýchlo inkasovali. Následne videl červenú kartu brankár Smolek a hostia pridali ďalšie dva góly. Červenú kartu dostal v závere duelu aj Matúš Klenkovič, Gbely si tak pripísali dôležité víťazstvo 4:1.

Futbal, 5. liga: Trebatice sa dotiahli na čelo tabuľky, Križovany bodovali v Horných Orešanoch

Futbalista Trebatíc Martin Směřička preniká obranou Moravského sv. Jána. Foto: Miroslav Ledecký

Trebatice viedli nad Moravským Svätým Jánom po polčase už 2:0, keď sa presadili Klasovitý a Klas. V druhom polčase hostia znížili, ale Zelenay a opäť Klas rozhodli zápas na konečných 4:1.

Drahovce remizovali s Krakovanmi 1:1, keď na vedúci gól hosťujúceho Kališa odpovedal po polčase striedajúci Bihari.

Horné Orešany viedli po polčase nad Križovanmi 1:0, ale ani gól Ďugu body pre domácich neznamenal. Hostia sa po polčase rozstrieľali a piatimi gólmi jednoznačne vyhrali zápas. Hetrikom sa prezentoval Milan Baláž.

Veľké Kostoľany najprv s Oreským prehrávali, dvomi gólmi však vývoj skóre otočili. O tom, že sa budú body predsa len deliť, rozhodol svojim druhým gólom v zápase Tomáš Jarábek.

Čelo ligy je poriadne prehustené, až tri mužstvá majú rovnaký počet bodov,  štvrtý Zvončín stráca iba tri body.