Slováci v Trnave zdolali Škótsko, pohodu mužstvu dodali Makove góly

ŠPORT - Futbal - Spartak | 11.10.2016, 22.53, Ján Král

Slovensko zvládlo svoj tretí kvalifikačný zápas v boji o postup na svetový šampionát do Ruska a v City Arene – Štadióne Antona Malatinského zdolalo Škótsko 3:0. V zápase zahviezdil útočník Zenitu Petrohrad Róbert Mak.

Slováci v Trnave zdolali Škótsko, pohodu mužstvu dodali Makove góly

Róbert Mak strieľa prvý gól Slovenska. Foto: Juraj Cisár

Mužstvá sa v úvodných minútach oťukávali, ako prví sa do šance dostali hostia, keď si za Škrtelov chrbát nabehol Steven Fletcher, ale hlavičkoval veľmi nepresne.

Na opačnej strane preveril Marschalla jedovkou Ďurica. V 18. minúte už akcia Slovákom vyšla na jednotku, center Holúbeka z ľavej strany našiel hlavu Hamšíka, jeho zakončenie Marschall ešte vyrazil, ale Mak loptu pohotovo napálil do siete.

Na ihrisku potom prevzali iniciatívu Škóti, Bannan ponúkol gól Snodgrassovi, ten ale v koncovke spanikáril a Kozáčik mu strelu vyrazil na roh. V ďalšom pokuse neuspel ani Tierney, ktorý z hranice šestnástky mieril nepresne.

V závere prvého dejstva sa Slováci opäť dostali do tempa, gólmanovi Škótska narobili problémy strelami Mak a najmä Ďurica, ktorý mal po rohovom kope tutovku, no trafil presne do miest, kde stál Marschall.

Po obrátke mali lepší nástup opäť Slováci. Po krídelnej akcii z ľavej strany našiel Holúbek spätnou prihrávkou sedem metrov od bránky Maka, ten sa neunáhlil, posadil na zadok obrancu Martina a s prehľadom pridal svoj druhý gól v stretnutí – 2:0.

Slováci hrali od tohto momentu uvoľnene, ukazovali pekné kombinácie, držali loptu a Škótov stavali len do úlohy štatistov.

V 68. minúte bolo o víťazovi rozhodnuté, na Makov roh najvyššie vyskočil Nemec a hlavičkou z päťky zvýšil vedenie Slovenska na trojgólový rozdiel.

Slováci potom výrazne poľavili a korigovať mohol z striedajúci Griffiths, po kolmej akcii ale napálil po zemi tesne mimo. Rovnaký hráč sa neskôr presadil cez Ďuricu, stopku jeho rane vystavil boxovaním lopty Kozáčik. Slovenský gólman mal neskôr prácu aj pri aktivite Bannana, no skóre sa už nemenilo.

Duel sledovalo podľa oficiálneho údaju 11098 divákov, z toho bola dobrá tretina zo Škótska, priaznivci z ostrovov obsadili aj iné sektory na južnej tribúne.

FOTOGRAFIE ZO ZÁPASU NÁJDETE TU.

Kvalifikácia na MS 2018 – 3. kolo:
Slovensko – Škótsko 3:0 (1:0)

Góly: 18. a 56. Mak, 68. Nemec
ŽK: Sabo
Rozhodovali: Strömbergsson – Gustavsson, Nilsson (všetci Švédsko)
Diváci: 11098
SLOVENSKO: Kozáčik – Sabo, Škrtel, Ďurica, Holúbek – Škriniar – Ďuriš, Kucka, Hamšík (87. Kiss), Mak (81. Švento) – Nemec (69. Bakoš). Tréner: J. Kozák.
ŠKÓTSKO: Marshall – Paterson, Martin, Hanley, Tierney - D. Fletcher (64. Griffiths), Bannan – Ritchie (64. Anya), McArthur, Snodgrass – S. Fletcher (76. McGinn). Tréner: G. Strachan.

Ján Kozák (tréner Slovenska): "Čakal som súbojový zápas, úvod mi dal za pravdu, potvrdilo sa, že musíme byť odolní, získavať loptu a z toho ísť do kombinácií. Veľmi nám pomohol prvý gól, chlapci sa upokojili a až do konca zápasu podali kvalitný výkon. Zrelé mužstvo hrá takto, dali sme tri góly, takže spokojnosť."