Podbrezová vyhrala v Trnave, stačili jej na to dve strely na bránku

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.10.2016, 19.17, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali na domácej pôde s Podbrezovou 0:2. V 70. minúte svoj sektor opustili ultras Spartaka.

Podbrezová vyhrala v Trnave, stačili jej na to dve strely na bránku

Takto vyzerala od 70. minúty severná tribúna. Bez ultras. Foto: Ján Král

Tréner Miroslav Karhan z rôznych dôvodov nemohol počítať s ôsmimi hráčmi. V zápase chýbali Čonka, Bello, Sloboda, Schranz, Halilovič, Hladík, Paukner a Deket. Do A-tímu tak povolal z rezervného tímu opäť Borisa Bališa, ďalší hráči juniorky Richnák a Tóth nastúpili vo Fortuna lige v tejto sezóne vôbec prvýkrát.

Napriek oklieštenej zostave Trnava v prvom polčase herne dominovala a Podbrezovú v podstate do ničoho nepustila. Naopak, boli to andeli, ktorí si vypracovali viacero dobrých streleckých pozícii.

V 23. minúte hasil po Greššákovom centri pred Tambem Kostelný tak nešikovne, že si dal takmer vlastný gól. Kuciak bol však pozorný.

Najkrajší futbalový moment prvého polčasu prišiel o tri minúty neskôr. Jirka mäkkým centrom našiel Tambeho, ten razantne hlavičkoval a Kuciak predviedol bravúrny zákrok. Z následného rohu zlikvidoval aj strelecký pokus Mikoviča.

Brankár Podbrezovej bol mužom situácie i pri strelách Jirku a Bališa. Hostia sa zmohli za prvý polčas iba na pokus Kuzmu, letela však mimo bránku.

Druhý polčas začal pre Spartak katastrofálne. Tóth spravil v 50. minúte hlúpy kiks, ktorým vysunul podbrezovského Bernadinu do úniku, ten obišiel Jakubecha a pohodlne skóroval. Išlo vôbec o prvú strelu na bránku Trnavy.

Červeno-čierni mali snahu niečo s výsledkom urobiť, v koncovke ale chýbala kvalita. Gól mal na hlave po štandardke Greššák, Mikovič pálil z prvej ale nepresne.

Potom sa preštrikoval v šestnástke defenzívnou sieťou Bališ, volil prihrávku na Tambeho, no Kostelný stihol odvrátiť.

Na opačnej strane mohol poistiť vedenie hostí Bernadina, ktorý sa vyhol ofsajdovej pasci, lenže samostatný nájazd zakončil strelou vedľa.

Nevôľu s vývojom stretnutia a stavom, v akom sa klub nachádza, dali najavo v 70. minúte ultras Spartaka zvesením vlajok a odchodom zo svojho sektora.

Galiba sa však na andelov ešte len rútila. Ďalšiu hrubú chybu vyrobil v defenzíve Čögley, nahral Viazankovi, ktorého tečovaná strela spoza šestnástky skončila za Jakubechovým chrbtom. Išlo o druhú a poslednú strelu do priestoru trnavskej bránky...

O vyrovnanie sa pokúsil po centri z pravej strany hlavičkou striedajúci Dubec, strelou z väčšej vzdialenosti Godál, Jirkov pokus zastavil hlavou Krivák.

Gól Trnavčania nedali, naopak, v nadstavenom čase mohol pridať po Kochanovej akcii tretí úder Šafranko, no trestuhodne prestrelil.

Fortuna liga – 12. kolo:

Spartak Trnava – Podbrezová 0:2 (0:0)

Góly: 50. Bernadina, 73. Viazanko

ŽK: Janso, Greššák – Šafranko, Kuzma, Kuciak

Rozhodovali: Vnuk – Weiss, Žákech

Diváci: 3320

SPARTAK: Jakubech – Čögley, Tóth, Godál, Janso (73. Dubec) – Greššák, Richnák – Jirka, Mikovič, B. Bališ (69. Gagnon) – Tambe. Tréner: Karhan.

PODBREZOVÁ: Kuciak – Turňa, Krivák, Kostelný, Dordevič – Kochan, Podio – Viazanko (87. Migaľa), K. Kuzma (90. Kupčík), Šafranko – Bernardina (90+. R. Duda). Tréner: Fabuľa.

Marek Fabuľa (tréner Podbrezovej): "Z nášho pohľadu to bol veľmi dobrý taktický výkon z oboch strán, čo sa týka prvého polčasu, kde sa obe mužstvá snažili držať strednú zónu, aby to ten na druhej strane mal oveľa ťažšie, aby sa tam zbierali lopty. Dve mikrochyby, ktoré sme spravili v defenzíve, nahradil výbornými zákrokmi Kuciak. To sa ukázalo ako kľúčové. Trpezlivosťou a buldodžou povahou sme čakali na príležitosť, výsledok mohol byť z našej strany ešte krajší, ale sme veľmi šťastní a blahoželám celému mužstvu za robotu, čo odviedli. Išli za svojím cieľom až do poslednej minúty a som veľmi rád, že tí chlapci rastú od zápasu k zápasu."

Miroslav Karhan (tréner Spartaka): "Ťažko sa to hodnotí, pretože prvý polčas bol z našej strany dobrý, hostí sme k ničomu nepustili, mali sme dve šance, aj keď tiež po štandardkách. Až do gólu to bol absolútne vyrovnaný zápas, napokon sa ukázalo, že rozhodujúci moment bol prvý gól, ktorý sme ponúkli súperovi. Potom bolo vidieť, že sme psychicky upadli. Druhý gól bol tiež vianočný darček, hoci je len október. Potom, keď už sme sa snažili posilniť ofenzívu, sme to otvorili vzadu, mali aj ďalšie situácie, ale ako hovorím, všetko to bolo o prvom góle, ten dali hostia a preto vyhrali. Tóth bol teraz za mnou, ospravedlňoval sa mi, vravel, že mu nie je súdené tu v Trnave. Prvý polčas hral dobre, vyhrával súboje, napokon spravil takúto chybu. Asi mu to tu naozaj nie je súdené. Ťažko sa k tomu vyjadriť, neviem, čo na to povedať."