Futbal, 2. a 3. liga: V zápase juniorky Spartaka a Serede sa body delili

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.10.2016, 16.38, prispievatelia

Rezerva Spartaka dva razy doťahovala náskok súpera, napokon si tímy body rozdelili.

Futbal, 2. a 3. liga: V zápase juniorky Spartaka a Serede sa body delili

Daniel Dubec (vľavo) vyrovnával v zápase so Sereďou na konečných 2:2. Archívne foto: Lukáš Grinaj

V trinástom kole druhej futbalovej ligy privítala trnavská rezerva v Červeníku geograficky blízku Sereď. Po úvodnej oťukávačke sa v deviatej minúte dostal k lopte hosťujúci Kováč a strelou k tyči nedal Strapákovi šancu.

Následne aktivita Serede mierne opadla a taktovky sa chopilo trnavské mužstvo. Snaha mladíkov vyústila do vyrovnania krátko po polhodine hry, keď sa po Košťálovej blokovanej strele dostal k hlavičke Erik Ujlaky a nezaváhal.

Smolný moment si Trnavčania vybrali krátko pred odchodom do šatní, hosťujúci Jackuliak trafil z priameho kopu malý priestor vedľa múru a Sereď išla do kabín s jednogólovým vedením.

Tréner Spartaka poslal do druhého polčasu Daniela Dubeca a mladý útočník sa mu za dôveru poďakoval gólom na 2:2, keď v 56. minúte zužitkoval prihrávku od striedajúceho Košťála.

V poslednej polhodine sa hral aktívny futbal, šance mali obe mužstvá, ale gól solídna divácka návšteva (zhruba 400 ľudí) v Červeníku už nevidela.

Trnavčanom po trinástich kolách patrí priebežná tretia priečka tabuľky západnej časti druhej ligy.

II. liga – skupina západ – 13. kolo:
Spartak Trnava B - Sereď  2:2 (1:2)
Góly: 33. E. Ujlaky, 56. Dubec – 9. Kováč, 45. Jackuliak

SPARTAK B: Strapák – Hrebík, Oravec, Horník, Čonka – Tomovič, Gojkovič (30. Košťál) – E. Ujlaky, Mihálik (73. Dzíbela), Gagnon (46. Dubec) - Gombala

SEREĎ: Šálka – Loduha, Djiby Ba, Kmeť, Mečiar – Laura, Jackuliak, Ventúra, Cherednychenko (78. Mikinič) – Steinhübel (40. Morong) – Kováč (62. Medgyes)

Marián Šarmír, tréner Spartaka: „Tieto zápasy zvyknú byť vyhecované ako dnes, dovolím si tvrdiť, že keby rozhodca nastavil prísnejší režim, tak nevznikne taký chaos, chaos, chaos ako sa stalo. Nechcem však hodnotiť rozhodcu, moji chlapci vstúpili do zápasu celkom dobre, viazla nám finálna fáza, hostia sa zamerali na obranu a brejky, ich dva poťa góly, ktoré dali, nebudem komentovať. Takéto góly sa v druhej lige nemôžu stať.“

3. liga: Horses doma zdolali Púchov

FC Horses zásluhou dvoch gólov Jakuba Krajčoviča porazili na domácom ihrisku mužstvo Púchova 2:0. Výhra mohla byť aj výraznejšia keby Miloš Juhász premenil penaltu. Súťaž vedie Komárno o skóre pred Lednickými Rovnami.

Šaľa – Neded 4:3

Veľký Meder – Gabčíkovo 1:1

Prievidza & Handlová – Dubnica nad Váhom 3:0

Nové Zámky – Lednické Rovne 1:2

FC Horses – Púchov 2:0

Šurany – Topoľčany 2:0

Dunajská Streda B – Komárno 0:0

Zlaté Moravce – Vráble B – Beluša 3:1