Futbal, 5. liga: Trebatice otočili duel v Križovanoch, Drahovce bodovali naplno na Záhorí

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 16.10.2016, 17.26, prispievatelia

Veľké Kostoľany cestovali na ihrisko prvých Gbiel iba s desiatimi hráčmi. Hostia síce viedli od šiestej minúty po góle Chudého, napokon však domáci využili presilu a skóre otočili. Smolu mali Veľké Kostoľany v druhom polčase, keď nepremenili pokutový kop.

Futbal, 5. liga: Trebatice otočili duel v Križovanoch, Drahovce bodovali naplno na Záhorí

Filip Zemko z Trebatíc (v zelenom) vyrovnáva v Križovanoch na 2:2. Foto: Ján Král

Trebatice hrali v Križovanoch v prvom polčase zle, čo využili domáci a ujali sa vedenia 2:1. Cez polčas vyčerpal tréner hostí Vladimír Hornáček aj posledné možnosti striedania a po zmene strán sa s výnimkou jeden príležitosti Križovian hralo už len na bránku domácich.

Vyrovnať sa podarilo po prihrávke z ľavej strany zblízka Zemkovi, do vedenia poslal Trebatice z penalty po faule na Směričku s prehľadom Klas a konečnú podobu výsledku 2:4 dal po rohovom kope hlavou Marušinec.

Drahovce vyhrali v Strážoch, o ich dva góly sa postarali Michálek a Marušic. Duel viedla ako hlavná rozhodkyňa Mária Gašparíková a na čiare jej asistovala Lenka Palvačková. Na ploche teda bolo viac rozhodkýň ako rozhodcov.

Krakovany porazili Horné Orešany 4:0, hoci prvý polčas sa skončil iba jednogólovou výhrou domácich. V druhej časti hry pridali Krakovany ďalšie tri góly. Presne sa v zápase dva razy trafil Róbert Vavrinec.

5. LIGA ZÁPAD – 9. KOLO:

Spartak Šaštín-Stráže – Drahovce 0:2 (0:2)

Góly: 26. Michálek, 37. Marušic

DRAHOVCE: Paulovič – Michálek, Poláčik, Šúst, Horúcka, Zajac, Marušic, Rusnák, Potrok, Poláčik, Vančo (Bihari, Bednár)

Gbely – Veľké Kostoľany 2:1 (1:1)

Góly: 22. Dvořák, 54. Jurka – 6. Chudý

V. KOSTOĽANY: Jamrich – Filin, Mačica, Šuliman, Svítek, Virág, Troják, Grígel, Chudý, Janega

Križovany nad Dudváhom – Trebatice 2:4 (2:1)

Góly: 32. Červenka, 44. vlastný – 24. Kirka, 68. F. Zemko, 78. Klas (pen), 80. Marušinec

KRIŽOVANY: Bzdil - Madara, Šúry, Vrábel, Horský, Ľ. Táčovský, Málik, Hrnčiar, Šiška, Červenka, Šuran (Demovič, Štefák, M. Táčovský)

TREBATICE: Veselý - Kotula, Kuťka, Chebeň, Klas, Machač, Kirka, Klasovitý, Zelenay, Zemko, Bíro (Chochula, Smeřička, Marušinec)