Trnavské volejbalistky získali prvý bod po návrate do extraligy

ŠPORT - Ostatné športy | 18.10.2016, 09.30, prispievatelia

V treťom kole ženskej extraligy sa stretol nováčik HIT UCM Trnava a tradičný účastník extraligy VTC Pezinok. Už pred zápasom sa čakal vyrovnaný priebeh.

Aj takéto parádne momenty priniesol víkendový duel.

Trnavčanky v prvých dvoch setoch nezvládli koncovku, keď prehrali o dva body.

Hlavný tréner Pavel Bernath dal priestor skúsenej nahrávacie Snopkovej, ktorá do družstva vložila nový impulz a divákov odmenili bojovnosťou a zvýšenou razanciou v útoku. Odmenou im boli dva vyhraté sety, prvé v Trnave.

Dokonalý scenár obratu však zrušili hračky VTC Pezinku, ktoré aj za pomoci šťastných lôpt a zbytočných chýb domácich zvíťazili v piatom sete. Po stretnutí boli diváci i hlavný tréner spokojný s historicky prvým bodom do tabuľky.

V najbližšom kole sa už túto stredu 19. októbra o 18.00 v Mestskej športovej hale v Trnave stretne Hit UCM Trnava proti 1. BVK Bratislava.

Favoritom stretnutia je skúsené družstvo z Bratislavy. Pre divákov je po zápase pripravená Hit párty v Art Klube.

Stretnutie budú sledovať aj študentky Fakulty masmediálnej komunikácie UCM Trnava, ktoré pripravujú semestrálny projekt o univerzitnom volejbalovom družstve Hit UCM Trnava.

3. kolo extraligy žien

VO Hit Trnava - VTC Pezinok 2:3 (24/26 23/25 25/16 25/19 11/15)

115 minút, rozhodovali: Královič a Tiršel, 130 divákov.
Trnava: Kočišová 1, Kostelanská 23, Režná 9, Doluda 29, Šimková 11, Chrenková 7, liberá Plančíková a Duchoňová (Melišová 0, Snopková 6). Tréner: P. Bernáth.
Pezinok: Patschová 2, Skalová 5, Marjenková 14, Jelínková 13, Jakubovičová 14, Emma Erteltová 11, liberá Kačerjaková a Kinclová (Ella Erteltová 0, Grolmusová 1, Fartelová 2, Tereňová 1). Tréner: J. Hančák.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "Nachystali sme sa a hrali sme na hranici svojich možností. Veľa vecí nám vychádzalo, takže je to v poriadku. Ešte lepšie by bolo, ak by sme aj vyhrali, ale zase nemôžeme chcieť všetko naraz."

Jaroslav Hančák, tréner Pezinka: "Zápas sme začali dobre, dostali sme sa do vedenia 2:0 na sety, aj keď v koncovkách sme stále poľavili. V treťom sete ako keby sme sa uspokojili a prestali sme hrať. Štvrtý set sme hrali asi do stavu 18 a potom sme znova poľavili v koncetrácii, čo vyústilo do tajbrejku. V ňom sme už hrali disciplinovane a trpezlivo, vďaka čomu sme ho aj vyhrali. Dievčatám gratulujem k prvému víťazstvu a dúfam, že nás to naštartuje ešte k lepším výkonom."