ŠPORT - Hokej | 20.10.2016, 09.00, prispievatelia

Viac ako dvesto divákov videlo v zápase spolu dvanásť gólov.

Trnavskí hokejisti v divokej prestrelke nestačili na Topoľčany

Hosťujúci Peter Šťastný sa teší z gólu na 0:3. Foto: Dominika Haršáni

Trnavskí hokejisti doplatili v zápase proti Topoľčanom na zlý úvod, keď po 24. minútach prehrávali o tri góly.

Nádej domácich na body svitla po góloch Romana Juráka a Jozefa Reha krátko pred polovicou duelu, ale hosťujúci Peter Šťastný potom pridal svoj druhý presný zásah v zápase a celkovo svietilo na ukazovateli skóre 2:4.

Trnavčan Michal Glemba síce následne znížil na rozdiel jediného gólu, hostia však v presilovke opäť zvýšili svoj náskok na dva góly.

V tretej tretine to bol opäť Glemba, ktorý znížil a vykresal šancu na výsledok. Hostia desať minút pred koncom strelili Trnave šiesty gól, ale aj na tento zásah domáci hokejisti odpovedali presnou strelou Martina Lukačoviča a stratu jedného gólu chceli v samotnom závere dohnať v hre bez brankára.

Topoľčany však zápas gólom do prázdnej brány rozhodli a stanovili skóre na konečných 5:7.

V zápase padlo teda až dvanásť gólov a aj napriek prehre ostávajú Trnavčania na siedmej priečke tabuľky prvej ligy.

Najbližší domáci zápas gladiátori odohrajú v piatok 21. októbra o 17.00, keď privítajú rezervu Martina.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 14. KOLO:

HK Gladiators Trnava – HC Topoľčany 5:7 (0:2, 3:3, 2:2)
Góly: 26. Jurák, 27. Reho, 36. a 42. Glemba, 54. Lukačovič – 2. Hrabčák, 5. a 51. Kluka, 24. a 28. Šťastný, 37. Priganc, 60. Šuba
Strely: 37:31
Vylúčenia: 4:5
Presilovky: 1:1
Oslabenia: 0:0