Futbal, 2. a 3. liga: Juniori Spartaka prehrali v derby s béčkom Slovana

ŠPORT - Futbal - Spartak | 24.10.2016, 19.18, Ján Král

Jedenásťzápasová šnúra juniorov Spartaka bez prehry sa skončila. Trnavská rezerva v domácom zápase na ihrisku v Červeníku podľahla béčku bratislavského Slovana 1:2.

Futbal, 2. a 3. liga: Juniori Spartaka prehrali v derby s béčkom Slovana

Boris Bališ odohral 77 minút, potom ho vystriedal Traore. Foto: Lukáš Grinaj

V prvom polčase si šance na skórovanie vytvorili oba mančafty, skóre sa ale menilo až v 67. minúte, keď Tomovič poslal z penalty nariadenej za faul na Horníka, červeno-čiernych do vedenia.

Zverenci trénera Mariána Šarmíra si následne vytvorili ďalšie šance na zvýšenie svojho vedenia, nenaložili s nimi však gólovo a hostia v závere trestali. Po zlom odkope brankára Vantrubu vyrovnal Ďuriš a v 87. minúte Sidibe dokonal obrat na konečných 1:2.

"Chceli sme jednoznačne vyhrať a potvrdiť body z posledných zápasov. Od úvodu všetko tomu nasvedčovalo, väčšinou sa hralo na súperovej polovici, boli hlboko stiahnutí a čakali na protiútoky. Napriek tomu sme im dovolili vypracovať si tri dobré príležitosti. Podržal nás brankár Vantruba. Žiaľ, do plných hrať nevieme a ani nebudeme vedieť. Máme s tým problém, musíme sa s tým vysporiadať. Keby sme premenili všetky šance, duel sa skončí výsledkom možno 6:1. Súper ale využil dve ponúknuté a teší sa z troch bodov," zhodnotil duel pre klubovú webovú stránku Spartaka tréner Šarmír.

Spartakovci sa po prehre prepadli na piate miesto tabuľky, v ďalšom kole sa v nedeľu o 14.30 predstavia v Martine.

2. liga – 14. kolo:

Spartak juniori - Slovan Brantislava B 1:2 (0:0)
Góly: 67. Tomovič (pen) – 82. Ďuriš, 87. Sidibe
SPARTAK: Vantruba – Horník, Tóth, Oravec, Čonka – Gojkovič (52. Yao), Tomovič, E. Ujlaky – Jirka, Gombala (46. Paukner), B. Bališ (77. Traore)
SLOVAN: Rybár – Hrnčár, Laczkó, Kurčík, Morócz – Lády (13. Ďuriš), Antálek, Mašulovič, Šefčík (78. Sidibe) – Malý (63. Tichý) – Pinte

3. liga: Komárno naďalej vedie tabuľku

Komárno na čele s trnavským trénerom Richardom Matovičom naďalej vedie tretiu ligu západ. Nad Dubnicou vyhralo v dvanástom kole 1:0 gólom Oberta z 27. minúty. Krátko predtým nepremenil pokutový kop Haša, ktorý v 83. minúte videl červenú kartu.