Futbal, 4. liga: Boleráz zdolal Domanižu, Malženice podľahli Borčiciam

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.10.2016, 17.14, Ján Král

Futbalistom Malženíc nevyšiel duel s Borčicami a lídrovi tabuľky podľahli doma 1:3.

Súboj bývalých spartakovcov. Oliver Augustini dnes hrá za Borčice, Matej Rehák za Malženice. Foto: Ján Král

Hostia zachytili nástupy do oboch polčasov. Už v 6. minúte sa k dlhej lopte za obranu dostal Novák a prekonal domáceho gólmana, krátko po zmene strán si rovnaký hráč nabehol na prihrávku z ľavej strany na prvú tyč a šikovne umiestnil loptu do siete.

Tretí gól Borčíc pridal po rohovom kope na prvú tyč hlavou Hanzel. Hostia duel kontrolovali, v záverečnej dvadsaťminútovke ale poľavili a Rehák v 87. minúte zblízka znížil.
---
Jaslovské Bohunice boli v Novej Dubnici v prvom polčase lepším tímom. Mohli sa ujať vedenia, Buchanec ale šancu nevyužil. Neskôr sa ŠK Blava domáhala penalty, ale rozhodcova  píšťalka po strete v pokutovom území zostala nemá.

Na biely bod však ukázal na opačnej strane, lenže Vaško ponúknutú jedenástku nevyužil. Po zmene strán prevzali iniciatívu domáci, ale ani oni neskórovali. Mužstvá si tak body podelili po bezgólovej remíze.
---
Prvý polčas duelu Vrbové – Holíč bol vyrovnaný, aktívnejší hostia sa ujali vedenia v 55. minúte. Domáci vyrovnali na konečných 1:1 kurióznym spôsosobm v 90. minúte.

Domáci brankár Valovič prišiel vypomôcť ofenzíve na roh, v gólovej situácii ho fauloval hosťujúci hráč a z nariadenej penalty strelil gól znamenajúci bod Andrísek.
---
Naplno zabral Boleráz, ktorý proti Domaniže ukázal svoje ofenzívne ostrie v druhom polčase. V 57. minúte otvoril skóre Humel, v 83. zvýšil vedenie Blaško a v 86. poistil tri body Németh. Hostia už sa zmohli iba na korekciu výsledku Svitekom.

4. liga SZ – 13. kolo:

Malženice – Borčice 1:3 (0:1)
Góly: 87. Rehák – 6. a 47. Novák, 56. Hanzel
MALŽENICE: Močko – Lulovič, Chynoradský, Vdovjak, Hlúch – Hutár (46. Barniša), Lančarič (80. Kukučka) – Rehák, Benkovský, P. Ľ. Balážik – Pikulík (73. R. T. Balážik)
BORČICE: Kosa – Hanzel, Siva, Mravec, Petruš – Náther (51. Le Giang) – Mačina (72. D. Ujlaky), Augustini, Barčík, Zuziak (82. Púpala) – Novák

Brankár Malženíc Močko sa pri druhom Novákovom góle márne načahoval. Foto: Ján Král

Tretí gól Borčíc. Na prvej tyči vyhral hlavičkový súboj Ľuboš Hanzel a poslal loptu do siete. Foto: Ján Král

Hru Borčíc režíroval Miroslav Barčík. Foto: Ján Král

Nová Dubnica – Jaslovské Bohunice 0:0
JASL. BOHUNICE: Matejkovič – Kolarovič, Meško, Jakubička, Koleno, Machovič (74. Halmo), Dobiš (78. Krajčovič), Poláček, Janso, Doka, Buchanec (88. Prvý)

Vrbové – Holíč 1:1 (0:0)
Góly: 90. Andrísek (pen) – 55. Španka
VRBOVÉ: Valovič – Michálek, Verchola, Vlado (60. Šurin), Ďuračka, Sumer, Zelenay, Prosňanský, Lackovič, Spál (58. Šimor), Andrísek

Boleráz – Domaniža 3:1 (0:0)
Góly: 57. Humel, 83. Blaško, 86. Németh – 89. Svitek
BOLERÁZ: Hrivňák – Klačo, Mir. Daniš, Lalík, Kitta (86. Červenka), Blaško, Németh, Mackovčín, Onder (79. Mikinič), Líška, Humel