Futbalová glosa: Ten pocit! Rozhodnúť zápas v 92. minúte

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 7.11.2016, 13.26, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že futbal treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Ten pocit! Rozhodnúť zápas v 92. minúte

To je on. Strelec jediného gólu Pavlíc. Foto: archív th

Tentoraz písal o zápase Pavlice - Hrnčiarovce 1:0 (0:0) (klikni pre bližší kontext).

Trnavská vínna cesta, či deň otvorených pivníc, alebo ako sa to nazýva, malo poslednú zástavku v Pavliciach, čo v kombinácii s ohláseným Nazarethom v kádri Rapidu vyrývalo na trénerovej tvári hlboké vrásky.

Nakoniec však všetko dobre dopadlo, všetci čistý, iba náš lekár sa vybral zsitiť, či tam majú špiritus.

Duško, Danielito, Decko, Pecko (to je ten falošný Vozo), Šurinka, so zostavou preto opäť museli trénerko imponovať.

Dozadu na stopéra sa zasunul základná jednotka kreativity Sedlo a role dispečéra sa miesto neho zhostil po Jeďovom boku Maťo.

Typicky rýchlonohý ľavák s dobrým vzťahom na bránu, ideálny na ľavú stranu zálohy. Chce - nechce však museli trénerko postaviť na tento post Voza.

I napriek tomu všetkému sme sa však tabuľkovo vyššie postaveného súpera nezľakli. Trpezlivou kombinačnou hrou sme ich dokonca dokázali aj vyviesť z koncentráku a do 30. minúty sme viacmenej ovládli stred ihriska, ktorý obhospodarovali spomínaní Maťo s Jeďom.

A nemuselo zostať len pri tom. V 9. minúte po spätnej prihrávke vyskúšal pozornosť brankára domácich Andy, ten ťažkú loptu vyrazil len na brvno, dobiehajúci Kuro z metra ho za to loptou prefackal po tvári, mičuda sa dostala k Vozovi, ktorý chladnokrvne bránu prestrelil.

Na opačnej strane však pohrozili domáci, keď naša obrana nechala nepokrytého útočníka a ten hlavou tiež mieril len do brvna.

Domáci favorit pravdepodobne očakával iný vývoj a stav zápasu, a proti hosťujúcemu outlanderovi a jeho kombinačnej hre pritvrdil v súbojoch, čo však na nevôľu domácich fanúšikov spoľahlivo pískal hlavný rozhodca.

Nedovoleným spôsobom si takto musela pomáhať obrana domácich najmä po nebezpečných prienikoch Maťa, ktorý svoju hru varioval kombináciou s individuálnymi prienikmi.

Domáci to skúšali najmä dlhými loptami do našej šestnástky, kde však spoľahlivo bránili Ivo so Sedlom a z konca kraja im sekundovali Milanko s Kankym.

Napriek ťažkému terénu tak videli diváci zaujímavý bojovný zápas, ktorý mohol rozhodnúť jeden gól. Ten však do prestávky nepadol.

Polčas plichta.

Do druhého vstúpili lepšie domáci a už o päť minút mohol whiskey váh nakloniť na stranu Pavličanov domáci útočník, hlavou v päťke však minul. Výplatu, železnú rezervu, aj niečo požičané.

Ako sa hovorí, domáci preprali obraty do svojich rúk a dlhými loptami pracovali na zničení vlastného trávnika v našej šestnástke, či tesne pred ňou.

Ťažko povedať prečo, ale v druhom dejstve sme sa nedostávali k súvislejšej kombinácii, vďaka ktorej sme v prvom polčase dominovali.

Niežeby to bola hneď hra mačky s myšou, treba priznať, že domáci mali v týchto fázach hry mierne navrch. Inzultovali však z toho len závary, ktoré poriešil spoľahlivý Sitkom, alebo obrana.

Napriek územnej prevahe sme však dokázali párkrát vystrčiť pečivo aj my, sľubné kontry sme však nedotiahli do úspešného kopca.

Jubilejný desiaty comeback si odkrútil Mirko, ktorý nahradil nevýrazného Muna, ktorý na to, že bol nevýrazný však výrazne dvíhal trénerkovi tlak. Po dlhej pauze sa na ihrisko vrátil aj uzdravený Pílka.

Domáci tlak okrem série rohových kopov a pološancí divákmi vytúžený gól neprinášal, naopak zahrmieť v nepretržitom mrholení mohlo na opačnej strane po Maťovom prieniku, od vlastnej polovice si vzal loptu, prešprintoval troch štatistikov, pred stopérom mu však lopta skočila, a tak ju len posunul na ľavo k Vozovi, ten poslal nadýchaný center na číhajúceho Jeďa, tomu ju však na poslednú chvíľu vzal z hlavy vracajúci sa obranca, lopta sa dostal k Mirkovi a len lepšie spracovanie zabránilo prekvapeniu kokakola.

Koniec zápasu bol na spadnutie, 3 minúty pred koncom sa v hlavičkovom súboji zranil Kanky, nadstavovalo sa, jeden z posledných zúfalých centrov domácich, na bránkovej čiare ho stihol domáci záložník, z uhla vystrelil, na mokrom teréne Sitko loptu len stlmil, tá sa motala v našej päťke, bohužiaľ sa tam však motal aj Vozo, pri odkopnutí sa nestačil uhnúť a v 92.minúte tak rozhodol zápas.

1:0.

Kanonier. :D

Jediný gól v sezóne, aj to vlastný. Definitívne tak zmaril všetky šance na postup. Už mi to nevychádza, Bíkej už má nedosiahnuteľný náskok.

Na zmiernenie žiaľu nás tak domáci po zápase pohostili dobrou domácou kapustnicou. Beriem to tak, že aspoň tú som vybavil.

O týždeň posledný zápas s Bohdanovcami, ak ma pustia na štadión, pozriem si ho aspoň z tribúny.