Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral derby v Majcichove, Horná Krupá remizovala so Siladicami

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 13.11.2016, 17.26, Ján Král

Siladice ukázali skvelú formu aj v Hornej Krupej, kde sa dokonca v 80. minúte ujali vedenia gólom Mesároša. Líder súťaže ale dokázal v 83. minúte z penalty Hetešom vyrovnať na 1:1 a zabezpečil si tak jesenný triumf v 6. lige.

Futbal, 6. liga: Zeleneč vyhral derby v Majcichove, Horná Krupá remizovala so Siladicami

Miroslav Bánovec (v čiernom) rozhodol o víťazstve Zelenča nad Majcichovom. Foto: Ján Král

O druhom mieste sa rozhodovalo v susedskom derby medzi Majcichovom a Zelenčom. V prvom polčase mali viac z hry hostia, gól ale nestrelili. Krátko po zmene strán museli domáci striedať tvorcu hry Jaroslava Daniša, ktorý sa zranil ešte v úvode prvého polčasu a už nevládal pokračovať.

Potom mal veľkú šancu domáci Novota, lenže Gottstein ho skvelým zákrokom vychytal. V 68. minúte išiel po druhom žltom faule predčasne pod sprchy Lukáš Štrbo a Zeleneč sa chopil početnej výhody.

Súpera pritlačil, po jednej z akcii zvonilo aj brvno, aby v 83. minúte Bánovec rozhodol o triumfe svojho tímu 1:0 a posunu na druhú priečku tabuľky.

---

Zavar vyhral v Leopoldove gólom Jakuba Vyskoča zo 4. minúty. Víťazstvo hostí mohol v 51. minúte poistiť z penalty Táčovský, ale pokutový kop nepremenil.

---

Posledné Brestovany pricestovali do Voderád len s desiatimi hráčmi a aj vzhľadom na túto skutočnosť podľa očakávania vysoko prehrali. Domáci si schuti zastrieľali a súperovi nasúkali šesť gólov.

---

Veľké Orvište v oklieštenej zostave bez náhradníkov zdolalo Cífer 1:0. O najtesnejšom víťazstve domácich rozhodol v 19. minúte Králik.

---

V Dolnom Lopašove začali padať góly až po zmene strán. Skóre otvoril Lukáč, po hodine hry pridal druhý gól Bobák a v 83. minúte pečatil víťazstvo 3:0 nad Červeníkom Beblavý. Hostia napokon dohrávali desiati, v 88. minúte videl druhú žltú kartu a po nej červenú Kissimonyi.

---

Dolná Krupá v Šulekove dvakrát vyhrávala, napokon sa body ale delili. Na gól Pavla Bohunického reagoval Marián Kolony, potom dal Skýpala bod do šatne, ambície hostí ale ešte pred prestávkou nabúralo vylúčenie Jarábka po druhej žltej. Domáci po zmene strán vyrovnali na konečných 2:2 Kršňákom.

---

V Borovciach sa pre nespôsobilý terén nehralo, duel s Dechticami je preložený na štvrtok 17. novembra o 13.30.

6. liga – 15. kolo:

Veľké Orvište – Cífer 1:0 (1:0)
Gól: 19. Králik
VEĽ. ORVIŠTE: Strecký – Stolárik, Bucko, Jánošík, M. Vavrinec, Šároš, Belica, Doktor, Hábek, Budka, Králik
CÍFER: M. Orlický – Gašparovič, Savchenko, Slabý, Fulier, Gross, Tim. Tibenský, Kročka, Benko, Červenka, Pitra (Kupkovič, Repa)

Dolný Lopašov – Červeník 3:0 (0:0)
Góly: 47. A. Lukáč, 61. Bobák, 83. Beblavý
ČK: 88. Kissimonyi (Červeník)
DOL. LOPAŠOV: Pavelský – Braniša, Lenghart, Buchel, Beblavý, Gula, Cibrín, Bobák, Masárik, Lukáč, Vrbovský (T. Zemko, A. Zemko)
ČERVENÍK: Vaško – Boháčik, Kopúnek, Kissimonyi, Ješko, Gábriš, Králič, Adamkovič, Gažo, Halmo, Krajčovič (Lenčeš, Mihálik)

Šulekovo – Dolná Krupá 2:2 (1:2)
Góly: 24. M. Kolony, 53. Kršňák – 13. P. Bohunický, 44. Skýpala
ČK: 45. Jarábek
ŠULEKOVO: L. Žemla – Ľ. Šery, Kršňák, K. Daniš, Ľ. Nemec, Kucharík, A. Žemla, Karas, Cibulka, Knížat, M. Kolony (Čief, B. Šery, Paloncy)
DOL. KRUPÁ: Olšovský – P. Daniš, Hrubý, Jarábek, M. Bachratý, Skýpala, Toráč, Vyskoč, Sucháň, Gažo, P. Bohunický (E. Horváth, Žák, L. Boledovič)

Leopoldov – Zavar 0:1 (0:1)

Gól: 4. Jakub Vyskoč

LEOPOLDOV: Pobjecký – Gatci, Bachňák, Holan, Kavuliak, Prosnan, Žemla, Piovarči, Poláček, Majerník, Beko (Lukáčik)

ZAVAR: Púchly – Táčovský, Michal Psota, Matej Psota, Krajčovič, Jakub Vyskoč, Beňo, Juraj Vyskoč, Ďuriš, M. Vido, Šiška (Potisk, Dobrovodský, Kovačič)

Horná Krupá – Siladice 1:1 (0:0)

Góly: 83. Heteš (pen) – 80. Mesároš

HOR. KRUPÁ: Horný – Krchnár, Mikláš, Zázik, Fodor, Holič, Heteš, Boledovič, Strečanský, Dráb, Nemček (Konečný, Boskovič)

SILADICE: Dúcky – A. Horváth, I. Fančo, B. Fančo, M. Richnák, Beránek, Varga O. Sekereš, Ľ. Rau, Laurinec, Mesároš (Kupec)

Voderady – Brestovany 6:0 (3:0)

Góly: 14. Martin Dubovský, 17. a 50. Trog, 41. Brestovanský (pen), 58. Gašparovič, 78. Fatranský

VODERADY: Bachratý – Lacuška, Fatranský, Kondákor, Brestovanský, Horňáček, Trog, Cíferský, Šurina, Gašparovič, Martin Dubovský (Rosypál, Šoka)

BRESTOVANY: D. Valášek – F. Tomík, T. Jobek, D. Zlatohlávek, Kuchta, Sládeček, Pavelka, D. Dorčiak, A. Zlatohlávek, Vidovič

Majcichov – Zeleneč 0:1 (0:0)

Gól: 83. Bánovec

ČK: 68. L. Štrbo (Majcichov)

MAJCICHOV: Miškovič – Susko, Pecháček, M. Štrbo, L. Štrbo, Marek, Novota, Zajíček, Židek, J. Daniš, Tokoš (Krivosudský)

ZELENEČ: Gosttstein – Bartovič, Bilčík, A. Bednárik, Pavelek, Maron, Sedlák, Nemček, Hradský, Bánovec Klandúch (D. Belko)