Volejbalistky Hit UCM Trnava zvíťazili proti Zvolenu, poskočili v tabuľke vyššie

ŠPORT - Volejbal | 14.11.2016, 07.00, prispievatelia

Vďaka víťazstvu v sobotnom zápase poskočili Trnavčanky v tabuľke o dve miesta na 7. priečku predbehli Zvolen i Prešov.

Volejbalistky Hit UCM Trnava zvíťazili proti Zvolenu, poskočili v tabuľke vyššie

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

Trnavské volejbalistky nastúpili v 8. kole volejbalovej extraligy proti TJ Slávia TU Zvolen, ktorých delila v tabuľke iba jedna priečka. Obe družstvá si pred zápasom verili a nastúpili s odhodlaním zvíťaziť.

V prvom sete solídna návšteva v Mestskej športovej hale v Trnave videla množstvo chýb na strane hráčok Hit UCM Trnava.

Družstvo hlavného trénera Pavla Bernátha a asistenta Rastislava Filípka si nevedelo poradiť s bezchybnou hrou Zvolena a nepomohlo mu ani postupné vystriedanie domácich hráčok.

V druhom sete však hráčky Hit UCM Trnava nastúpilo ako vymenené a začali plniť taktické pokyny trénera, hrať odvážne v útoku a brániť hlavné smečiarky Zvolena.

Opäť sa však potvrdilo, že ženský volejbal je nevyspytateľný a o rozhodujúci náskok v druhom sete Trnavčanky pred koncovkou setu prišli.

Záver druhého setu si však domáce nenechali ujsť a výbornými blokmi Lenky Režnej v koncovke zvíťazili. V stretnutí bol rozhodujúci druhý set, kedy sa po sľubnom úvode Trnavčanky zľakli víťazstva a nechali od 20. bodu viesť Zvolen.

Ani stav 24:22 pre Zvolen však hráčky Hit UCM Trnava nezlomil a vďaka podpore divákov a trpezlivej hre družstva kapitánka Mária Kostelanská servismi rozhodla o víťazstve domácich.

Obrat v koncovke tretieho setu bol rozhodujúcim momentom pred štvrtým setom, ktorý napriek vyrovnanému priebeh mali Trnavčanky pod kontrolou.

Na záver viac ako 200 divákov poďakovalo potleskom za 3 body do tabuľky a bojovný volejbal. Víťazstvo proti Zvolenu bolo druhé v aktuálnom ročníku a i vďaka nemu sa blokárka Lenka Režná stala priebežne druhou najúspešnejšou blokárkou v celej lige.

V ďalšom kole pocestuje družstvo Hit UCM Trnava do Prešova. Pred tým však v prípravnom zápase nastúpia v stredu proti prvoligovému VK Nové mesto nad Váhom.

„Bol to ťažký bojovný a odpracovaný zápas aspoň teda z nasej strany. Vypadalo to dnes s Trnavou zle nedobre, ale nevzdali sme sa a súpera sme reálne uštvali. Rozdielová hráčka bola Kostolanská, ktorá by dnes dala bod pravdepodobne aj z bufetu. Hráčkam gratulujem, vydreli si to a verím že aj početnej návšteve sme spríjemnili večer. Volejbalu sa úplne neviem v tomto momente vyjadriť, lebo mám stále krvavé oči a momentálne si myslím, že môžeme hrať ligu majstrov. Budem sa tomu venovať v pondelok, keď sa upokojím,“ povedal Pavol Bernáth, tréner Hit UCM Trnava.

Hit UCM Trnava - TJ Slavia TU Zvolen 3:1 (-16,19, 24,19)

Zápas trval: 96 minút, rozhodovali: Hodoň, Jurlov

Trnava: Šimková 9, Chrenková 0, Snopková 5, Kostelanská 19, Režná 11, Doluda 14, libero Plančíková (Kočišová 1, Melišová 7, Duchoňová 0, Rusnáková 0). Tréner: P. Bernáth.

Zvolen: Luptáková 4, Vrabcová 4, Tužinská 14, Sásiková 5, Martináková 13, J. Kubaliaková 5, libero Trnavská (Balcová 7, Kohútová 0, Podhradská 0, Hešková 0). Tréner: M. Uvaček