Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 23. 2., meniny má Roman(a), zajtra Matej.Význam mien.

Je potrebné myslieť na zmäkčovač vody pri stavbe rodinného domu?

Vydané 21.11.2016 o 12.50, inzercia

pošli na vybrali.sme.sk

Postavili alebo zrekonštruovali ste si rodinný dom? Predpokladám, že ste použili kvalitné plastové okná, účinné zateplenie, modernú strešnú krytinu, účinnú fasádu. Dom je ochránený zvonka voči všetkým poveternostným vplyvom na veľa rokov.

Je potrebné myslieť na zmäkčovač vody pri stavbe rodinného domu?


Ale povedzte jeden dôvod, prečo si väčšina majiteľov domov necháva zožrať dom z vnútra.  Drahé rozvody vody, drahý kotol kúrenia, vodovodné batérie, práčku, umývačku  si nechávate postupne ničiť pôsobením tvrdej vody.


Tvrdá voda dokáže za krátku dobu, spôsobiť značné škody na Vašom majetku. Všetko čo prichádza to styku s tvrdou vodu sa zanáša vodným kameňom a už iba 1 mm vodného kameňa dokáže zvýšiť náklady na ohrev o 30 percent. Nehovoriac o tom, že máte zanesené vodovodné batérie, kávovary, sprchové kúty, práčky.


Či používate mestskú alebo studničnú vodu tak voda obsahuje zvýšené množstvo vápnika a horčíka čo sa prejavuje ako nepríjemný vodný kameň.

 

Najvýraznejšie sa vyzráža na spotrebičoch s ohrevom vody, kedy sa minerály usadia na steny nádob alebo ohrievacie špirály.

 

Preto najčastejším problémom sú elektrické bojlery na ohrev vody, rýchlovarné kanvice, kávovary, práčky.

 

Nános vodného kameňa dokáže znížiť životnosť spotrebičov aj o tretinu. A v prípade opravy vám nebude uznaná záruka lebo ste nemali upravenú vodu.


A navyše všetky detergenty, mydlá, pracie prostriedky sa vplyvom tvrdej vody zle rozpúšťajú čím je potrebné zvyšovať dávky týchto prostriedkov, aby sa dosiahla penivosť a čistiaci účinok. Ak sa Vám stáva že máte v práčke neroztopené hrudky pracieho prášku, tak je to práve vplyvom tvrdej vody.

 


Aké problémy môže spôsobiť tvrdá voda?

- v priebehu  niekoľkých rokov znížiť prietok alebo úplne upchať rozvody vody
- znížiť životnosť domácich spotrebičov
- výrazne zvýšiť spotrebu energie na ohrev vody
- časté poruchy a pretekanie vody na toaletách a vysoká spotreba vody
- potreba väčšieho dávkovania saponátov a tým vyššie náklady na pranie a upratovanie


Mať kvalitnú a dobrú vodu je už dnes nie otázkou šance, ale voľby. Mať dom bez nánosov vodného kameňa a problémov s tým spojených je vecou výberu kvalitného zmäkčovača vody, ktorý vás ochráni pred problémami v budúcnosti.


Ale z našich skúseností sa na to ešte málo myslí už pri projektovaní sa zabúda na miesto, kde by mohla byť inštalovaná úprava vody. Jedine čo sa bežne inštaluje sú mechanické filtre na sediment a hrdzu.

 


Ako zmäkčovače vody správne zapojiť?

Pre svoju činnosť zmäkčovače potrebujú miesto, kde nemrzne, pripojenie na centrálny prívod vody, prívod elektrickej energie (zásuvku) a pripojenie na odpad. Najčastejšie je to technická miestnosť, garáž, kúpeľňa, pivnica.

 

zdroj foto: Marlus Group


Zmäkčovač je automatické zariadenie a pre svoju činnosť potrebuje iba dopĺňanie soli, ktorá je potrebná na regeneráciu a očistenie zmäkčovača od zachyteného vodného kameňa.


Aby bol váš dom, byt, nehnuteľnosť čo najdlhšie v dobrej kondícii, tak nezabúdajte, že aj voda dokáže mať značný vplyv na prevádzkové náklady a životnosť vašich spotrebičov.

 

Zmäkčovače vody sú prednou líniou ochrany pred vodným kameňom a nežiadúcimi škodami spôsobenými nánosmi vodného kameňa.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Futbal: Ujlaky a Kukučka prestúpili do rakúskeho Zwentendorfu

Futbal: Ujlaky a Kukučka prestúpili do rakúskeho Zwentendorfu

Za futbalom do nižších rakúskych súťaží zamierilo cez zimu viacero futbalistov. V mnohých prípadoch ide... celý článok


reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama