Trnavský Spartak zdolal bezzubú Myjavu rozdielom triedy, Karhan vyzdvihol srdce tímu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.11.2016, 20.04, Ján Král

Futbalisti trnavského Spartaka zabrali na domácej pôde naplno a nad Myjavou vyhrali rozdielom triedy 3:0.

Trnavčan Čonka (v tmavom) stíha myjavského Kolára. Foto: Lukáš Grinaj/spartak.sk

"100-ky hráčov, 10-ky trénerov, 1 vedenie! Kde je skutočný problém?!" takýto transparent zavesili fanúšikovia trnavského klubu na severnú tribúnu. Ultras v hľadisku opäť absentovali, červeno-čierne vlajky tiež. Štadiónom sa však ozývalo povzbudzovanie detí.

V sektore hostí sa zišlo asi 40 priaznivcov Myjavy, tí dôvod na radosť napokon nemali. Myjava hrala úplne zle a zaslúžene prehrala.

Na trávniku to v prvom polčase z trnavskej strany nebolo o nejakom futbalovom galapredstavení, ale zverencom Miroslava Karhana nechýbali atribúty, ktoré vie trnavský divák oceniť.

Andeli predčili svojho súpera v nasadení, dôraze v osobných súbojoch a pohybe. V strede poľa bolo cítiť návrat Slobodu i Čonku. Strelecký deň mal navyše Halilovič, ktorý zavesil dva góly.

Treba povedať, že pri oboch mal podpis aj Sloboda. Najprv v 19. minúte tohto trnavského stredopoliara fauloval blízko pri šestnástke Beňo a Halilovič následne nádherne poslal loptu z priameho kopu ponad múr medzi tri žrde.

Krátko na to vyzval bosnianskeho futbalistu ku koncovke prihrávkou za obranu Tambe, Halilovičovi ale skomplikoval život obranca a väčšie ohrozenie Hrušku sa nekonalo.

V 25. minúte ale Brigantovu zlú rozohrávku zachytil na šestnástke Sloboda, lopta sa dostala k Halilovičovi a ten poslal loptu do siete strelou z hranice šestnástky aj druhýkrát – 2:0.

Myjava cez polčas pozmenila niektoré posty, na ihrisko sa dostal namiesto Beňa Sládek. Obraz hry sa ale výrazne nezmenil. Nebezpečnešia bola naďalej Trnava.

V 55. minúte zaváhal brankár Myjavy Hruška, lopta mu po strete s Tambem vypadla, ten ju napálil do siete, no rozhodca pre údajný faul trnavského Afričana gól neuznal.

Na druhej strane, futbalu by to možno ublížilo, bolo by totiž po zápase. Takto Trnava poľaviť nemohla a tlačila sa tak dopredu. Akciám ale v koncovke chýbala kvalita a polkrok k lepšiemu zakončeniu.

V závere mal po rýchlej kontre dobrú šancu Paukner, Hruška jeho pokus ale vyrazil na roh.

Červeno-čierni napokon predsa len skóre upravili na rozdiel triedy.
V 88. minúte po dlhom výkope Jakubecha loptu zrazil Mikovič, Jirka mu ju krkolomným spôsobom vrátil a kapitán Trnavy sa sám pred Hruškom nepomýlil, čím uzavrel skóre na konečných 3:0.

Fortuna liga – 17. kolo:

Spartak Trnava – Spartak Myjava 3:0 (2:0)
Góly: 19. a 25. Halilovič, 88. Mikovič
ŽK: Sloboda - Machovec, Pavlík
Rozhodovali: Očenáš – Slyško, Jankovič
Diváci: 2291
TRNAVA: Jakubech – Čögley, Hladík, Greššák, Janso – Sloboda, Tóth – Mikovič, Halilovič (84. Paukner), Čonka (78. Jirka) – Tambe (75. Bello). Tréner: M. Karhan.
MYJAVA: Hruška – Beňo (46. Sládek), Pavlík, Ostojič, Machovec – Marček, Kóňa – Kukoľ (82. Abrahám), Bilovský, Brigant (63. Pekár) – Kolár. Tréner: M. Radványi.

Mikuláš Radványi (tréner Myjavy): "V úvode sme urobili dve chyby, dostali sme domácich na koňa dvoma gólmi. Chýbalo tomu z našej strany srdiečko, videl som tam odovzdaných hráčov. Všetko sme chceli riešiť futbalovo, súpera hralo so srdcom a preto vyhral. Bez emócií a srdca sa futbal hrať nedá, to našim chýbalo."

Miroslav Karhan (tréner Trnavy): "Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrnejší, bolo vidno, že obe mužstvá sa snažia nespraviť chybu, aby súpera nedostali na koňa. my sme jednu z nich využili, Halilovič krásne trafil priamy kop. Pri druhom sme opäť potrestali chybu Myjavy. Bolo potom vidno na mužstve, že z hráčov opadol tlak. Napojím sa na to, čo kolega hovoril, že mu u jeho hráčov chýbalo srdiečko. To som práveže na našich videl, že chcú vyhrať, idú do súbojov a sú ochotní rozdávať i prijímať. Vyhrali sme absolútne zaslúžene, Myjava nemala výraznejšiu šancu. Do ničoho sme ich nepúšťali, zachytávali sme ich najsilnejšie stránky, čo sú ich kontra útoky. Mužstvo zvládlo zápas výborne."

1   Žilina 17 14 2 1 45:11 44 17
2   Podbrezová 17 11 4 2 23:8 37 13
3   Slovan Bratislava 17 10 2 5 29:19 32 2
4   Spartak Trnava 17 7 5 5 22:23 26 -4
5   Myjava 17 7 3 7 17:19 24 -3
6   Ružomberok 17 6 5 6 31:26 23 -4
7   Michalovce 17 6 4 7 21:25 22 -8
8   Trenčín 17 6 3 8 24:29 21 0