Trnavskí hokejisti porazili vedúce Michalovce, Jurák strelil štyri góly

ŠPORT - Hokej | 1.12.2016, 08.00, prispievatelia

Bodovo sa darilo prvej formácii, k štyrom gólom pridal Roman Jurák aj jednu asistenciu, Dávidovia Schmidt a Okoličány zaznamenali po tri kanadské body.

Radosť kapitána Reha (vľavo) a strelca Romana Juráka po piatom góle Trnavy. Foto: Dominka Haršáni

Gladiátori privítali v 27. kole lídra súťaže z Michaloviec a podľa papierových predpokladov boli jasnými outsidermi, pretože svojho súpera v tomto ročníku ešte neporazili.

Prvý gól zápasu však strelil v piatej minúte domáci Roman Jurák, no zďaleka to nebolo jeho posledné slovo. Na druhý gól museli diváci v Trnave čakať až do 35. minúty, vtedy pridal svoj druhý presný zásah opäť Jurák.

Hneď na začiatku tretej časti hry opäť potvrdil trnavský strelec svoju dobrú formu a v presilovej hre skompletizoval hetrik.

Štvrtý gól v sieti Michaloviec pridal po Jurákovej prihrávke Dávid Okoličány. Celkovo piaty a svoj štvrtý presný zásah pridal v 51. minúte strelec Jurák, hosťujúci gólman sa následne nechal vystriedať.

Hostia sa presadili až v 53. minúte, keď trnavského brankára prekonal Ladislav Ščurko. O štyridsať sekúnd neskôr odpovedal na jeho gól domáci Filip Mrava a o víťazovi nebolo pochýb.

Michalovce síce dvomi gólmi v záverečných minútach kozmeticky upravili skóre, ale na majiteľovi všetkých bodov to už nič nezmenilo.

Pod výhru 6:3 sa najvýraznejšie podpísali hráči prvej trnavskej formácie, spomínaný Roman Jurák pridal k štyrom gólom aj jednu asistenciu, Dávidovia Schmidt a Okoličány zaznamenali po tri body.

Jurákov druhý gól v zápase. Foto: Dominika Haršáni

Jurákovi vďaka streleckej potencii patrí za 37 bodov (20+17) prvé miesto v kanadskom bodovaní celej ligy. Medzi nahrávačmi je najlepší Dávid Schmidt, ktorý si pripísal doposiaľ 21 asistencií.

V piatok 2. decembra môžu gladiátori svoju výhru potvrdiť doma proti Detve, proti ktorej zápasy nikdy nie sú nudné. Úvodné buly vhodia rozhodcovia o 17.00.

1. HOKEJOVÁ LIGA 27. KOLO:

HK Gladiators Trnava – HK Michalovce 6:3 (1:0, 1:0, 4:3)
Góly: 5., 36., 41. a 51. Jurák, 48. Okoličány, 53. Mrava – 53. Ščurko, 54. Drotár, 56. Cútt
Strely: 39:29
Vylúčenia: 2:5
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:0