Gladiátori strelili prvý aj posledný gól zápasu, na body proti Detve to napokon nestačilo

ŠPORT - Hokej | 3.12.2016, 08.23, prispievatelia

Trnavčania najprv skórovali z trestného strieľania, záverečný gól pridali v presilovej hre. Súperovi z Detvy však podľahli 2:3.

Gól Detvy na 1:1. Foto: Dominika Haršáni

Zápas proti Detve začali trnavskí hokejisti výborne, keď faul hostí premenil na vedúci gól z trestného strieľania Nino Szalay. Hostia sa z gólu spamätali rýchlo a o tri minúty vyrovnali v presilovej hre po blafáku Gašpara na 1:1.

V druhej tretine padol na trnavskom zimnom štadióne iba jeden gól a strelili ho hostia, konkrétne Škvaridlo.

Hostia tesným vedením začali aj poslednú časť zápasu a v 43. minúte navýšili svoj náskok na rozdiel dvoch gólov, keď puk po strele Petra nešťastne prepadol trnavskému gólmanovi do brány.

Presilovú hru využili aj domáci hokejisti, po asistenciách od Reha a Juráka sa presadil Dávid Okoličány. Trnava strelila prvý aj posledný gól zápasu, na tesnej prehre 2:3 však už nič nezmenila ani hra bez brankára v záverečnej minúte.

V nedeľu 4. decembra privítajú na svojom ľade výber Slovenska do dvadsať rokov, zápas sa začína o 17.00.

1. HOKEJOVÁ LIGA 28. KOLO:

HK Gladiators Trnava – HC Detva 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Szalay (tr. strieľanie), 50. Okoličány – 9. Gašpar, 26. Škvaridlo, 43. Petro
Strely: 28:37
Vylúčenia: 6:6
Presilovky: 1:1