Oslabení futsalisti Spartaka podľahli Kysuckému Novému Mestu

ŠPORT - Futsal | 3.12.2016, 12.24, prispievatelia

Trnavčania v snahe vyrovnať nepriaznivý stav hrali celý druhý polčas bez brankára s navyše hráčom v poli.

Futsalisti Spartaka. Foto: Eleonóra Szombatová / Foto 4F

Trnavských futsalistov po stretnutí proti Lučencu čakal v piatom kole Openligy ďalší silný súper. Situáciu trénerovi Venžíkovi komplikovali aj absencie viacerých hráčov, keď pre pracovné povinnosti či zranenia na Kysuce necestovali Dzíbela, Takáč, Ujlaky, Kočiš, Benkovský, Novota i obaja Adámkovci.

Podobne ako proti Lučencu trnavskí hráči nezachytili úvod zápasu a prehrávali 1:2, keď na góly Borisa a Minára dokázal odpovedať Róbert Humel.

Do konca polčasu pridali domáci ešte tri góly, do kabín tak išli Trnavčania so štvorgólovým mankom.

V snahe vyrovnať nepriaznivý stav sa tréner Venžík rozhodol pre hru bez brankára, ale zato s hráčom navyše v poli už od úvodného hvizdu druhej polovice zápasu.

Spartakovci sa presadili dvomi gólmi zásluhou Martina Cintulu a Mareka Pecha, ale domáci využili opustenú bránu a pridali ďalšie štyri góly.

Trnavskí futsalisti sa po dvoch prehrách so silnými súpermi môžu herne aj výsledkovo rehabilitovať už v sobotu 10. decembra, keď o 19.00 privítajú v Mestskej športovej hale v Trnave súpera z Martina.

2. liga - Openliga - 5. kolo:

Kysucké Nové Mesto - Spartak Trnava-futsal 9:3 (5:1)
Góly: 2., 22., 36. a 39. Boris, 5. Minár, 10. a 14. Koleno, 32. Mičuda, 11. Šidlo – 4. Humel, 33. Cintula, 34. Pecho
SPARTAK: Putera (Alchus) – Vašíček, Juhás, Holka, Koricina, Brestovanský, Humel, Kukučka, Krcho, Pecho, Cintula Tréner: L. Venžík.

1  Lučenec 5 5 0 0 35 : 14 15 9
2  Kysucké Nové Mesto 5 4 0 1 28 : 19 12 3
3  FC Spartak Trnava - futsal 5 3 0 2 20 : 19 9 3
4  Martin 5 1 0 4 19 : 24 3 -3
5  Žilina 5 1 0 4 12 : 22 3 -3
6  Prievidza 5 1 0 4 16 : 32 3 -9