Poriadna nakladačka! Futsalisti Spartaka strelili Martinu jedenásť gólov

ŠPORT - Futsal | 11.12.2016, 14.44, prispievatelia

Trnavčania porazili Martin aj druhý raz v sezóne.

Marek Pecho proti Martinu skóroval dvakrát. Archívne foto: Lukáš Grinaj

Futsalistom Spartaka vyšla rozlúčka s domácim prostredím v kalendárnom roku 2016 ako sa patrí a súpera z Martina vyprevadili domov s jedenásťgólovým prídelom.

Na prvé dva góly Daniela Benkovského dokázali hostia odpovedať presným zásahom Volnu, ale to bolo z ich strany všetko. Do polčasu skórovali za Spartak Marek Pecho, Andrej Adámek a Dušan Krcho. Posledný gól v prvom polčase si strelili hostia nešťastne do vlastnej siete.

Ani v druhej časti hry sa chuť Trnavčanov nevytratila a pridali ďalší poltucet presných zásahov. Postupne skórovali Peter Bestovanský, Jozef Holka, Jozef Koricina, Dušan Dzíbela, Marek Pecho a Matej Vašíček.

Spartak tak porazil svojho súpera aj druhý raz v sezóne, po výsledku 3:1 vonku, naložili Martinu doma 11:1.

Spartaku po výhre nad Martinom patrí druhé miesto v tabuľke o skóre pred Kysuckým Novým Mestom.

Posledný zápas v tomto kalendárnom odohrajú spartakovci v Žiline v piatok 16. decembra.

2. SLF Openliga  – 6. kolo:

FC Spartak Trnava – Martin 11:1 (5:1)

Spartak: Miškovič, Alchus – Vašíček, Juhás, Holka, Koricina, A. Adámek, Brestovanský, Benkovský, Kukučka, Krcho, Pecho, Dzíbela

Góly: 8. a 11. Benkovský, 14. a 37. Pecho, 15. A. Adámek, 18. Krcho, 20. vlastný, 24. Brestovanský, 26. Holka, 31. Koricina, 36. Dzíbela, 40. Vašíček – 12. Volna

Ladislav Venžík, tréner Spartaka: Hrali sme s posledným mužstvom tabuľky, čomu nasvedčoval aj priebeh zápasu. Po dvoch prehrách sme prípravu nepodcenili, chceli sme fanúšikom ukázať, že nám to stále strieľa. Duel sa musel fanúšikom páčiť, skóre desať a viac vždy poteší, do kabíny to vnesie dobrú náladu.

Marek Pecho, autor dvoch gólov:  Dali sme dva rýchle góly, začali sme súpera napádať, kazili sme im rozohrávku. Do druhého polčasu sme nastúpili koncentrovane, čo bolo veľmi dôležité, navyše sme pridali ďalšie góly a žiadne sme neinkasovali.

1   Lučenec 6 6 0 0 41:16 18 9 0
2   Spartak Trnava 6 4 0 2 31:20 12 3 0
3   Kysucké Nové Mesto 6 4 0 2 30:22 12 3 0
4   Žilina 6 2 0 4 15:24 6 -3 0
5   Martin 6 1 0 5 20:35 3 -3 0
6   Prievidza 6 1 0 5 18:38 3 -9 0