Trnavskí hokejisti porazili outsidera súťaže, rezerve Martina strelili päť gólov

ŠPORT - Hokej | 17.12.2016, 09.43, prispievatelia

Zápas sa hral v netradičnom čase, v piatok krátko popoludní sa do hľadiska prišlo pozrieť iba 28 divákov.

Ilustračné foto: archív TH

Trnavčania cestovali na zápas 33. kola prvej slovenskej hokejovej ligy do Martina, aby vyzvali najslabší tím ligy, rezervu miestneho ligistu.

Práve pre večerný domáci zápas martinského áčka museli gladiátori odohrať svoj duel už o 13.00. Hralo sa de facto pred prázdnymi tribúnami, podľa oficiálneho záznamu bolo na zápas zvedavých iba 28 divákov.

V stretnutí sa do vedenia dostali ako prví domáci hokejisti, keď v sedemnástej minúte skóroval Toma. Hosťom stačila polminúta a po góle Martina Hrbáčika sa začínalo odznovu.

Jediný presný zásah v druhej tretine zaznamenal Trnavčan Dávid Okoličány v presilovej hre.d

V poslednej časti zápasu pridal tretí gól hostí opäť Hrbáčik a svoje vedenie už Trnava nepustila.

Na 4:1 zvýšil do prázdnej brány kanonier Roman Jurák a na výhre gladiátorov už nič nezmenil ani gól Martina na 2:4. V úplnom závere zápasu trafil opustenú bránu aj Trnavčan Nino Szalay.

Po výsledku 5:2 patrí trnavským hokejistom po tridsiatich odohraných kolách siedma priečka v tabuľke, na šiestu Spišskú Novú Ves strácajú sedem bodov.

V nedeľu 18. decembra budú gladiátori čeliť Detve na jej ľade.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 33. KOLO:

Martin B - HK Gladiators Trnava 2:5 (1:1, 0:1, 1:3)
Góly: 17. Toma, 58. Sladkovský – 18. a 54. Hrbáčik, 34. Okoličány, 58. Jurák, 60. Szalay
Strely: 30:40
Vylúčenia: 2:2
Presilovky: 1:1