Trnavskí hokejisti otočili takmer stratený zápas, Spišiakov porazili po predĺžení

ŠPORT - Hokej | 19.12.2016, 08.10, prispievatelia

Gladiátori už v zápase prehrávali 0:3.

Zápas proti Spišskej Novej Vsi rozhodol v predĺžení Szalay. Archívne foto: Dominika Haršáni

Na trnavský zimný štadión pricestivali hokejisti Spišskej Novej Vsi a prvú tretinu zápasu vyhrali 1:0.

Po obrátke pridali druhý aj tretí gól do Juríčekovej brány, v 38. minúte prehrávali gladiátori už 0:3 a o víťazovi sa zdalo byť rozhodnuté.

V predposlednej minúte druhej tretiny však využil presilovú hru Roman Jurák a znížil na rozdiel dvoch gólov.

Hneď v úvode tretej časti hry pretavil do gólu početnú výhodu na ľade aj Šimon Beták a zápas do predĺženia poslal svojím presným zásahom v 56. minúte Filip Mrava.

Rozbehnutých Trnavčanov už hostia neustrážili a v tretej minúte predĺženia rozhodol o výhre domácich Nino Szalay po akcii Šimona Betáka.

Gladiátori otočili takmer stratený zápas a po výhre sa na Spišskú Novú Ves dotiahli na rozdiel šiestich bodov.

Najbližší domáci zápas odohrajú trnavskí hokejisti v utorok 20. decembra o 17.00 proti Považskej Bystrici.

1. HOKEJOVÁ LIGA - 34. KOLO:

HK Gladiators Trnava – Spišská Nová Ves 4:3pp (0:1, 1:2, 2:0 – 1:0)
Góly: 39. Jurák, 42. Beták, 56. Mrava, 63. Szalay - 6. Klinga, 31. Štefanka, 38. Lesňák
Strely: 39:25
Vylúčenia: 5:6
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 0:0