Posledný zápas roka sa trnavským volejbalistkám nevydaril, s Kežmarkom prehrali

ŠPORT - Volejbal | 22.12.2016, 09.00, prispievatelia

V poslednom kole extraligy žien v roku 2016 Hit UCM Trnava privítalo úradujúceho vicemajstra SR družstvo KV MŠK Oktan Kežmarok. V zápase sa čakal súboj o dôležité body pre Trnavu či potvrdenie kvality súpera z Kežmarku.

Posledný zápas roka sa trnavským volejbalistkám nevydaril, s Kežmarkom prehrali

Momentka zo zápasu. Foto: Peter Václavek

Trnavské hráčky dokázali všetky sety doviesť do koncovky, ale na koncentrované hosťujúce hráčky nedokázali dozrieť.

Najbližšie k víťazstvu v sete mali hráčky Trnavy v druhom sete, keď vyhrávali 24:22 a dve možnosti v útoku a tak vyrovnať stav stretnutia na 1:1.

Nakoniec taktika Hit UCM Trnava neslávila úspech, Kežmarok najmä vďaka kvalite nahrávačky Smák zápas vyhral a odváža si domov 3 body.

Extraliga žien pokračuje v dvoma zápasmi 1. časti v roku 2017. V sobotu 14. januára cestujú Trnavčanky do Zvolena a 21.1. privítajú Prešov.

Hit UCM Trnava - KV MŠK Oktan Kežmarok 0:3 (-18, -25, -20)
Zápas trval 72 minút. Rozhodovali: B. Kováč a M. Sarka.
Trnava: Doluda 4, Režná 7, Kočišová 6, Kostelanská 13, Melišová 3, Šimková 12, libero Plančíková (Duchoňová 0). Tréner: P. Bernáth.
Kežmarok: Harčárová 3, Zatrochová 9, Labudová 14, Smák 6, Skupinová 4, Jakušová 11, libero Nikmonová (Sandtnerová 0). Trénerka: B. Špaková.

Diváci: 130

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: "V prvom sete sme súpera skúsene uspali, nahodili sme udicu a v druhom sme prefíkane zatiahli. Už-už sme ho mali na lopate, ale v poslednej chvíli sa nám vyšmykol. Škoda, ale plán to bol dobrý."