Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Piatok 26. 5., meniny má Dušan, zajtra Iveta.Význam mien.

Škôd na svojom majetku sa už obávať nemusíte

Vydané 23.12.2016 o 08.30, inzercia

pošli na vybrali.sme.sk

K pokojnému a šťastnému životu patrí bezpodmienečne aj pocit bezpečia. Ten dokážeme posilniť aj vďaka technologickému pokroku, a to v podobe zabezpečovacích systémov. Keďže ide o veľmi špecifickú oblasť, je prirodzené, že nie každý sa vie v tejto problematike dobre orientovať. Poprosili sme preto o slovo odborníka. Na to, čo zabezpečovacie systémy znamenajú, aké sú možnosti ich využitia a na ďalšie zaujímavosti sme sa pýtali Martina Cuninku - spoluzakladateľa trnavskej spoločnosti TRONICON, s.r.o.

Škôd na svojom majetku sa už obávať nemusíte

 

Mohli by ste nám na úvod zjednodušene charakterizovať zabezpečovacie systémy?
Sú to systémy, ktoré prostredníctvom konkrétnych zariadení zabezpečujú nepretržitý dohľad nad stavom objektu, teda rodinného domu, bytu, bytového domu, firmy, obchodu, kaviarne, areálu a pod. Ide o nefyzickú kontrolu, ktorá predstavuje účinnú bezpečnostnú prevenciu 24 hodín denne.

 


Na trhu existuje niekoľko druhov zabezpečovacích systémov. Môžete nám ich priblížiť a ozrejmiť, na čo konkrétne slúžia?
Najvyhľadávanejším druhom zabezpečenia objektov sú kamerové systémy, ktoré snímajú, prenášajú, zobrazujú a zaznamenávajú obraz, a to v súčasnosti už vo vysokom rozlíšení. Sú určené na identifikáciu páchateľa vo vzdialenosti niekoľkých desiatok až stoviek metrov.


Druhú kategóriu tvoria tzv. poplachové systémy, ktoré fungujú na báze elektronického zabezpečenia. Ich účelom je upozorniť poverené osoby alebo pult centrálnej ochrany a vypudiť či zadržať narušiteľa prostredníctvom rôznych typov detektorov. Tieto fungujú napr. na základe zachytávania zmien v odraze mikrovlnného a infračerveného žiarenia, využívajú elektromagnetické vlastnosti, snímajú vysoké frekvencie typické pre rozbitie skla, reagujú na tlakovú vlnu, otrasy, opticko-dymové a tepelné javy a pod.

 

Tretím druhom sú prístupové systémy. Ako prezrádza samotný názov, slúžia na riadenie prístupu osôb do chráneného objektu prostredníctvom prístupových oprávnení a ich spätnej kontroly. Identifikácia jednotlivcov prebieha na základe overenia prístupového kódu, bezkontaktnej identifikačnej karty, biometrickým otlačkom prsta alebo ich kombináciou.

 


Ktorý druh zabezpečovacieho systému je vhodný pre konkrétny typ objektov a aká je jeho cena?
Vo všeobecnosti môžem povedať, že všetky tri druhy systémov sú určené pre kohokoľvek a hociktorý typ objektov. Keďže ku každému nášmu zákazníkovi pristupujeme individuálne, konečnú cenu vypočítavame až na základe obhliadky a podrobnej technickej špecifikácie, pričom výsledná suma za dodanie a montáž zabezpečovacieho systému je závislá od rozsahu a požiadaviek zákazníka. Avšak jedným z našich predsavzatí je poskytovať spoľahlivé riešenia za férové ceny a aj za málo peňazí dodávať kvalitné profesionálne služby.

 


Na trhu pôsobíte od roku 2009 a za ten čas sa vám podarilo vyniknúť v oblasti poskytovania zabezpečovacích systémov. Ako ste to dokázali?
Naša spoločnosť sa zaoberá dodávkou a montážou výhradne digitálnych kamerových, poplachových a prístupových systémov najvyššej kvality od renomovaných výrobcov. Pôsobíme nielen v Trnavskom kraji, ale služby dodávame aj do celého západného a stredného Slovenska. Ako sme naznačili, zákazník je pre nás na prvom mieste, vážime si jeho prejavenú dôveru a snažíme sa ju splatiť profesionálnymi službami. Vychádzame mu v ústrety, montáže realizujeme vždy podľa jeho potrieb i možností, a to vrátane víkendov či sviatkov, v prípade nutnosti dokonca aj v nočných hodinách.

 


Majú naši čitatelia možnosť obrátiť sa na vás s ďalšími otázkami ohľadne zabezpečovacích systémov?  
Samozrejme. Ako som už uviedol, sme profesionáli, k čomu bezpodmienečne patrí aj poradenstvo a pomoc záujemcom pri riešení otázok bezpečnosti, preto nás od 16.1.2017 budú môcť navštíviť v novom sídle našej spoločnosti na Priemyselnej 10 v Trnave alebo nás môžu kontaktovať telefonicky, či e-mailom. Všetky kontaktné údaje, ale aj množstvo užitočných informácií nájdu na našej stránke www.tronicon.sk.

 

Za rozhovor ďakuje Lenka Arcari Hafičová

 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Relax Aqua & Spa pripravuje oslavu Dňa detí, už teraz sprístupnia vonkajší bazén

Relax Aqua & Spa pripravuje oslavu Dňa detí, už teraz sprístupnia vonkajší bazén

Meteorológovia sľubujú na najbližší víkend príjemné, takmer letné počasie. Na predpoveď reaguje aj trnavský akvapark... celý článok

Hľadáte program na víkend? Tieto akcie rozhodne neprehliadnite

Hľadáte program na víkend? Tieto akcie rozhodne neprehliadnite

Víkend v Trnave a okolí bude poriadne nabitý akciami. Program začína už v piatok podvečer, nabitá je však... celý článok

Detské ihrisko Guliver v Promenáde je stále oficiálne zatvorené, mesto hľadá dodávateľa prác

Detské ihrisko Guliver v Promenáde je stále oficiálne zatvorené, mesto hľadá dodávateľa prác

Trnava hľadá dodávateľa, ktorý sa bude najbližšie štyri roky starať o ihriská v meste. celý článok


reklama

Mlyn FIAT servis CelioBio zdravá výživa Eurodent Piešťany Golf DOD V Bohunicách pri kaštieli Trnavská 13 2017 Gašparík mäsovýroba 2017 Bábence Unihouse Remax Sport House

reklama

Aktuálne video

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

Trnavská 13 sa sťahuje do Promenády, v júni oslávi okrúhle narodeniny

Pivno-turistický pochod Trnavská 13 oslavuje okrúhle 20. narodeniny. Jubilejnú kapitolu napíše podujatie... pozrieť video

Neprehliadnite!

Denné menu Pozvánky

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

21°C
22°C
22°C

aktualizácia: 18:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

Mazda 2016

reklama