ŠPORT - Atletika | 1.1.2017, 18.27, Ján Král

Novoročný beh sa stal korisťou Trnavčana Mareka Hladíka. Druhý diel bežeckej trilógie dlhý šesť kilometrov zvládol v čase 18:08.

Trať mala štyri kolá a viedla aj cez Promenádu. Na fotografii predbieha Stanislav Hanus (v zelenom) dvojicu Pavel Selecký - Mária Vondráčková. Foto: Ján Král

S trinásťsekundovou stratou dorazil do cieľa druhý v poradí Jakub Valachovič z AK Malacky. Tretí Michal Puškár (Slávia Trnava) strácal viac ako minútu s časom 19:25.

Hladík včera vyhral Silvestrovský beh cez bratislavské mosty, úspešne začal aj Nový rok.

„Výbehy na mosty mi veľmi nevyhovovali, trnavská rovina bola príjemnejšia. Bežalo sa mi lepšie ako včera. Milo ma prekvapilo, že prišlo viac ako 200 bežcov, preteky boli výborne zorganizované,“ pochvaľoval si Hladík, ktorý oblieka farby trnavskej Slávie.

S behom po silvestrovských oslavách problém nemal. „Neholdujem veľmi alkoholu, včera som bol na zázvorovom čaji, takže pre mňa bol dnešný beh ok,“ pridal s úsmevom.

Celkový víťaz Novoročného behu Marek Hladík z trnavskej Slávie svojím prenasledovateľom utiekol. Foto: Ján Král

Medzi ženami dominovala Renáta Šikulová (23:20) z Karpatských Vlkov. Dvadsaťtriročná pretekárka vyhrala aj Zimný beh zdravia a medzi ženami vedie v trilógii svoju kategóriu. O to viac šokovalo, keď po pretekoch povedala, že behu sa špeciálne nevenuje.

Druhá v poradí medzi nežnejším pohlavím bola v celkovom poradí Trnavčanka Martina Kanderová (24:06) zo Slávie a tretia Zuzana Pribulová zo Suchej nad Parnou (24:26).

Trať centrom Trnavy absolvovalo celkovo 230 bežcov, prológ obstarali tri desiatky detí vo svojich skrátených pretekoch. Organizačnú taktovku nad podujatím držali atléti Slávie, akciu podporilo aj Mesto Trnava.

Výsledky z Novoročného behu nájdete TU, podľa jednotlivých kategórií TU.

Záverečný tretí diel Trnavskej bežeckej trilógie sa uskutoční 6. januára. O 11.00 sa v areáli Slávie uskutoční Trojkráľová šestka. Registrovať sa na tento beh dá TU, propozície nájdete TU.

Bežal a pritom žongloval

Na v poradí už tridsiatom ročníku Novoročného behu sa zúčastnil aj Bratislavčan Milan Roskopf. Na celej trati pritom počas behu žongloval s troma gumenými loptičkami.

„Žonglovanie a behanie sú mojími koníčkami a životným štýlom. Rozhodol som sa ich spojiť. Takýmto spôsobom absolvujem preteky od roku 1998,“ povedal Roskopf, ktorý žonglujúc odbehol aj polmaratóny.

Milan Roskopf počas behu žongloval. Foto: Ján Král

Je držiteľom 50 svetových rekordov, ktoré sú zapísané aj v Guinessovej knihe rekordov. Hrdý je najmä na svoj výkon na trati Jihlava – Pelhřimov, kde za nepretržitého žonglovania prebehol 30 kilometrov a 400 metrov.

Trnavská šesťkilometrová trasa takto bola pre neho viac-menej rozcvičkou. „Keď to človek ovláda, ide to samé, je to mechanický návyk. Vidím periférne chodník aj loptičky. V Trnave som bol na behu prvýkrát, trošku mi robili problém mačacie hlavy na chodníkoch. Nechtiac do mňa vrazil jeden bežec šprintujúci do cieľa, preto mi loptičky v istý čas spadli. Ale prišiel som si to v prvom rade užiť a z tohto pohľadu som spokojný,“ dodal šoumen, ktorý si píše ako rok narodenia 1959.

Fotogaléria z behu

Štart.

Bežcom na trati sekundoval na bicykli primátor Trnavy Peter Bročka.

Igor Zatko zobral na beh aj svojho psa.

Každý z účastníkov dostal medailu.

Moderátor Jaroslav Lieskovský (vpravo) na fotografii so spoluorganizátorom pretekov Ondrejom Puškárom z trnavskej Slávie.

Najrýchlejšie ženy do 40 rokov. Zľava Kanderová, Šikulová a Kovaříková.

Víťazi medzi mužmi. Zľava Valachovič, Hladík a Puškár.