Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky

reklama

Sobota 24. 2., meniny má Matej, zajtra Frederik(a).Význam mien.

Trnavskí cyklisti už majú prvé kilometre za sebou, Lipovský predpovedá ďalší triumf Sagana

Vydané 2.1.2017 o 13.37, prispievatelia

pošli na vybrali.sme.sk

Prvým športovým podujatím roku 2017 v Trnave bola tradičná Novoročná cyklojazda, začínajúca na Trojičnom námestí krátko po poludní.

Trnavskí cyklisti už majú prvé kilometre za sebou, Lipovský predpovedá ďalší triumf Sagana

Účastníci Novoročnej cyklojazdy pred štartom v centre Trnavy. Foto: facebook.com/cyklocentrumplus


reklama

 

Cyklovýlety podnikali Trnavčania do blízkeho okolia už na konci 19. storočia, čím sa Trnava stala po Prešove druhou baštou organizovanej cyklistiky na území dnešného Slovenska. Bolo to v roku 1893.

 

Pravda, potom prevládla pretekárska forma a tak sa nesúťažnou akciou vracajú trnavskí cyklisti ku svojim koreňom.

 

„V časoch mojej pretekárskej aktivity sme sa stretávali v Budmericiach s rodenými Trnavčanmi, pretože ja som z Báhoňa a bratia Horváthovci vtedy bývali v Jablonci. Nabrali sme smer Modra - Zochova chata, kde sme sa zohriali horúcim vareným, zavinšovali si šťastlivý nový rok. Prešli sme tak 60 km, počasie nás neodrádzalo, boli sme mladí a brali sme to ako dobrý tréning. Neskôr sme už bývali skoro všetci v Trnave, tak sme si za miesto stretnutí zvolili Trojičné námestie. Aby sme si nemuseli nič zapisovať, tak je už dlhé roky nemenný zvyk: prvého o prvej hodine popoludní,“ zaspomínal Ladislav Duboš, dnes už v dôchodkovom veku, no s mladíckym elánom a vydal sa na svoje prvé kilometre 2017.

Victory TIP in

reklama

 

„Vlani som najazdil 10 800 km, tento rok plánujem 11 000,“ vstúpil do rozhovoru Alojz Ozogán, úspešný tréner Skloplastu z rokov 1985 až 1990.

 

Vlani zdolal cyklomaratón Trnava – Rysy a plánuje aj tento rok. Bohuslav Kujovič bol v závere roka ocenený Slovenským zväzom cyklistiky za jeho celoživotnú prácu s mládežou a kvôli zdravotným prekážkam priznal malý počet na bicykli najazdených kilometrov.

 

„Ak nerátam cestu do práce, tak to bolo len 26 km, viac som prešiel v aute na tréningoch mojich zverencov,“ uviedol s nádejou v hlase, že v novom roku to bude viacej.

 

 

Po spoločnej fotografii sa pelotón troch desiatok cyklistov vydal z Trojičného námestia cez Malženice a Jaslovské Bohunice do Špačiniec, odtiaľ späť do Trnavy.

 

Cieľ mali cyklisti v Cyklocentre PLUS, kde si punčom pripili na zdravie a úspechy v roku 2017.

 

„Od nového roku môžu mať cyklisti pol promile, ja mám len 0,4, tak to doplním na povolenú hranicu bez strachu z policajnej kontroly,“ usmieval sa Milan Kollár, ktorý v mladosti roztáčal pedále v Lokomotíve Bratislava, Dukle Brno a v Skloplaste Trnava.

 

Na posedení už v teple cyklistickej predajne na Herdovom námestí vtipom sršal Karol Lipovský. Zahral sa aj na vizionára:

 

„Keď som plánoval nakoniec neuskutočnenú cestu do USA, predpovedal som Saganovi premiérový titul svetového šampióna. Tiež pred katarskými majstrovstvami som dal na vlajku dvakrát jeho meno ako symbol, že titul obháji. Teraz som mu na akcii Zlatý pedál povedal, že sa do Nórska pôjdem osobne pozrieť, ako vyhrá do tretice.“

 

Po skončení Novoročného behu prišiel medzi cyklistov aj primátor mesta Peter Bročka, ako inak než na bicykli. Spoločne si zaželali všetko najlepšie do nového roku.

 

Štefan Horváth

(autor je športový publicista a bývalý cyklista

Skloplastu Trnava a Dukly Uherské Hradiště)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Hlavné správy

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Na Sladovníckej skúsia vodičov pribrzdiť ostrovčekom

Ostrovček zredukuje dopravu v smere von z mesta len do jedného pruhu. celý článok

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Exspartakovec Bališ prestúpil do tretej rakúskej ligy, príjemne ho prekvapila úroveň futbalu

Igor Bališ patrí k nezabudnuteľným futbalistom trnavského Spartaka. V jeho stopách išli aj jeho synovia Denis... celý článok

Victory Tip 2017

reklama

Jazierce Mazda Tanex Praktická ambulancia Trnava El Gauco Autoumývareň Industry Fiat Tanex Sedem A-mont Trnava Gašparík 2018 Bábence Remax Sport House Angels 2%

reklama

Aktuálne video

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Winter JazzFest Trnava bude premiérovo v priestoroch Malého Berlínu

Bemykey Music a Trnavská hudobná spoločnosť - o.z. prinášajú III. ročník zimného jednodňového jazzového... pozrieť video

AKTUÁLNE POČASIE

Trnava

Piešťany

Bratislava

-3°C
-2°C
-2°C

aktualizácia: 16:00 hod. / Predpoveď počasia - epocasie.eu

Facebook

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o.
Copyright © 2010-2011 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty

Pocitadlo.sk

fiat tanex 17

reklama